Plavená, vrstvená a skla s povlakem od společnosti Guardian Glass mají v Evropě bronzovou certifikaci Cradle to Cradle

Aviatica v Praze Aviatica v Praze

Tři produktové skupiny skel od společnosti Guardian Glass – plavené sklo, sklo s povlakem a vrstvené sklo – vyráběné v osmi evropských závodech mají bronzovou certifikaci Cradle to Cradle.

Produktový standard Cradle to Cradle Certified™ (C2C) je celosvětově uznávaná metodologie používaná k neustálému vyhodnocování udržitelnosti výroby a produktů. Představuje nástroj pro sklářský průmysl v reakci na výzvy cirkulární ekonomiky. Certifikace hodnotí produkty napříč pěti kategoriemi od lidského zdraví po životní prostředí. Její zisk je podmíněn vzestupnou úrovní hodnocení a po dvou letech se vždy vyžaduje obnova. Se vzrůstající úrovní certifikace jsou kladeny stále přísnější požadavky v pěti následujících kategoriích:

  • Zdravé materiály – optimalizace chemických látek, obsažených v materiálech, používaných při navrhování výrobků či budov tak, aby se minimalizoval dopad na lidské zdraví a životní prostředí.
  • Opětovné využití materiálu – design výrobku je zaměřen na eliminaci odpadu tak, aby jednotlivé složky výrobku mohly být plnohodnotně recyklovány.
  • Řízení obnovitelné energie a uhlíkové stopy – budoucnost poháněná obnovitelnou energií, kde výrobci pozitivně ovlivňují energetické zásoby, rovnováhu ekosystémů a udržují uhlík v půdě a vegetaci.
  • Principy „Water Stewardship“ – zacházení s vodou jako s cenným zdrojem pomocí efektivního a strategického řízení. 
  • Sociální spravedlnost – odpovědné obchodní operace a etika pro všechny zúčastněné strany, včetně dodavatelského řetězce a životního prostředí.

VÝHODY NÁKUPU PRODUKTŮ S C2C CERTIFIKACÍ

Designéři produktů, výrobci a značky po celém světě spoléhají na produktový standard Cradle to Cradle Certified™ jako způsob, který přemění dosavadní navrhování a výrobu produktů s příznivým dopadem na planetu a její obyvatele. Rostoucí počet organizací a standardů udržitelnosti, jako jsou LEED a BREEAM, nyní uznává certifikaci produktů Cradle to Cradle Certified™ jako preferované označení, které dopomůže k přijímání odpovědnějších rozhodnutí o nákupu.

Co se týče budov, Charta staveb Cradle to Cradle vybízí architekty a designéry k vytváření pozitivních dopadů a užitečnosti stavby od samého začátku jejich projektu. Návrh a konstrukce budovy by měly být v souladu s Cradle to Cradle principy zahrnující širokou škálu produktů a materiálů C2C.

Získání bronzové certifikace pro výrobky z plaveného, povlakovaného a vrstveného skla znamená pro Guardian Glass důležitý krok ke skloubení výrobních procesů s vizí společnosti „pomáhat lidem zlepšovat jejich životy poskytováním produktů a služeb které ocení více, než jiné alternativy a zároveň tím přispějí k šetrnému nakládání se zdroji.“ Vize zahrnuje nejen energeticky úspornou výrobu skla a skleněných výrobků, ale také zvýšený komfort uživatelů budov.

„Do procesu certifikace C2C se zapojilo osm našich evropských výrobních závodů a přibližně 60 zaměstnanců napříč 15 obory. Zisk bronzového certifikátu tak pro společnost Guardian Glass znamená skvělý úspěch a zároveň potvrzuje náš trvalý závazek a investice z pozice globálního lídra v odpovědné a udržitelné výrobě a zpracování skla,“ uvedl viceprezident společnosti Guardiann Glass pro Evropu Guus Boekhoudt. Cradle to Cradle Certified ™ je certifikační značka licencovaná Institutem pro inovace Cradle to Cradle.

Michal Hronský
Guardian Glass S.A.

Aktuálně

Blíží se uzávěrka pro přihlašování děl do 8. ročníku České ceny za architekturu. Pospěšte si!

Přihlášku je možné podat do 13. dubna 2023 prostřednictvím online formuláře, a to bezplatně.

O vítězství v nejprestižnější tuzemské architektonické soutěži letos rozhodne Winy Maas, Taba Rasti, Joakim Lindmarker, Gilma Teodora Gylytė, Maike van Stiphout, Deyan Sudjic a Oliver Sadovský.

Kalendář akcí