Mostaři se zapojili do diskuse o mostu pod Vyšehradem

publikováno:
Ing. Dana Wangler předává ministru dopravy ČR Martinu Kupkovi stanovisko mostních odborníků k řešení moderního železničního spojení přes Vltavu pod pražským Vyšehradem. Ing. Dana Wangler předává ministru dopravy ČR Martinu Kupkovi stanovisko mostních odborníků k řešení moderního železničního spojení přes Vltavu pod pražským Vyšehradem.

Více než 140 odborníků na mosty podpořilo postup v přípravě moderního železničního spojení přes Vltavu pod pražským Vyšehradem. Ministrovi dopravy zaslali dopis, který je příspěvkem do diskuse pro rozhodnutí o dalším postupu při obnově železničního mostu pod Vyšehradem, které má padnout do konce roku.

V dopise mostaři shrnují postup dosavadních jednání i příprav projektu a popisují budoucí požadavky na provoz či aktuální diskusi. V závěru svého textu apelují na význam profesní odpovědnosti těch, kteří takovéto stavby projektují a ručí za ně; ta je dle nich v kontextu současné debaty rozhodující.

„Zpracováváme a vyhodnocujeme všechny podklady pro nutné a správné řešení,“ konstatuje Dana Wangler, vedoucí střediska mostů SUDOP Praha a předsedkyně přípravného výboru sympozia Mosty 2023, která předala stanovisko s více než 140 podpisy mostních expertů osobně ministru dopravy Martinu Kupkovi. 

Celé znění dopisu si můžete stáhnout zde. Všechny podrobnosti o chystané modernizaci klíčového železničního spojení vltavských břehů najdete i na speciálním webu Správy železnic.

Zdroj: Časopis SILNICE ŽELEZNICE