25 let montovaných hal společnosti MONT-KOVO

Areál společnosti MONT-KOVO Areál společnosti MONT-KOVO

Společnost MONT-KOVO, která se zabývá dodávkou montovaných hal na klíč, slaví letos výročí 25 let od svého založení. Za dobu své existence se transformovala z původní firmy o pěti lidech se základními výrobními podmínkami na společnost o 90 zaměstnancích se sídlem v obci Břest a rozsáhlým výrobním areálem v Hulíně se čtyřmi výrobními halami a technologiemi, o kterých se v začátcích působení nikdy nikomu ani nezdálo.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Dodávka montovaných hal na klíč všech typů a velikostí začíná od projekce, pokračuje přes realizaci stavebních prací, výrobu, montáž konstrukce a opláštění, vnitřní zařízení hal až po finální úpravy terénu a výsadbu zeleně… To je dnešní portfolio služeb MONT-KOVO.

Kořeny firmy sahají do roku 1995 a začátky byly mnohem prozaičtější. Dne 19. dubna 1995 se pár kamarádů rozhodlo a zapsalo firmu pod obchodním názvem MONT-KOVO, spol. s r. o. do obchodního rejstříku. Jejich cílem bylo montovat menší ocelové konstrukce a přístřešky. Bez většího zázemí tato firma doslova v domácích podmínkách překonala těžké začátky a v roce 1996 si pronajala své první výrobní prostory v obci Břest u Kroměříže. Nakoupila vybavení a přeorientovala se i na výrobu vlastních menších ocelových konstrukcí, zejména obloukového typu.

V následujících letech navázala společnost spolupráci s živnostníky a začala montovat i rámové haly větších typů především ve Zlínském a Olomouckém kraji. V roce 1997 firma koupila dům (určený k demolici) v obci Břest, který přestavěla na nynější sídlo společnosti. V roce 2001 dochází k rozšíření výrobních prostor a ke koupi první vlastní haly o rozměrech 15 × 30 metrů, jež se v průběhu dvou let dočkala renovace. Její prostory se postupem doby přizpůsobují a vybavují tak, aby vyhovovaly výrobě ocelových konstrukcí. Tím bylo prakticky zahájeno budování nového výrobního areálu společnosti MONT-KOVO v Hulíně.

V roce 2003 MONT-KOVO zavádí nové obchodní strategie, moderní výrobní technologie a začíná se zaměřovat na marketingové aktivity k prezentaci společnosti. Firma i díky tomu v roce 2003 a 2004 odstartuje velký rozvoj, získává významné zakázky a naváže efektivní spolupráci s dodavateli po celé České i Slovenské republice. Z důvodu razantního růstu přijímá MONT-KOVO další zaměstnance do výroby a pro montáž, ale i pro projekci a administrativu. V roce 2004 pořizuje společnost svou druhou halu v Hulíně, tentokrát o rozměru 24 × 54 metrů, která má v budoucnu sloužit jako lakovna. Od roku 2005 společnost začala montovat velké administrativní a sportovní haly, autosalony a moderní firemní centra. Společnost dále v letech 2006 až 2013 rozšířila své výrobní prostory v Hulíně, tentokrát výstavbou nové výrobní haly o rozměru 15 × 30 metrů, a současně s tím rekonstruuje původní výrobní halu z roku 2001. V roce 2014 MONT-KOVO pořídilo nový moderní lakovací box, který byl umístěn do nově zrekonstruované haly 24 × 54 metrů, která začíná sloužit jako plnohodnotná lakovna.

V roce 2015, v rámci výročí 20 let od založení společnosti, bylo otevřeno vlastní stavební oddělení, čímž vznikla možnost vybrat si MONT-KOVO i jako generálního dodavatele stavby. Tento zásadní krok si vyžádal rozšíření první výrobní haly o přístavbu pro nové zaměstnance stavebního oddělení.

Rok 2017 byl ve znamení dalšího rozšíření výrobního areálu, tentokrát šlo o vybudování nové výrobní haly 15 × 36 metrů s moderním průběžným tryskacím zařízením. Počet zaměstnanců se dále zvyšuje na 90 pracovníků.

MONT-KOVO DNES

MONT-KOVO, spol. s r. o. je dnes firmou, která staví na tradici, bohatých zkušenostech, vlastním týmu pracovníků, velké samostatnosti a soběstačnosti. Společnost se neustále snaží zlepšovat své výrobní technologie, procesy a postupy, což dokazuje i neustálý rozvoj výroby a oblasti činností v průběhu historie. Pro MONT-KOVO je velmi důležitá kvalita a spokojenost zákazníků, proto se firma snaží dlouhodobě spolupracovat s nejlepšími dodavateli materiálů a technologií především z České a Slovenské republiky. Za 25 let historie firma realizovala více jak 750 montovaných hal pro malé i velké společnosti. Montované haly jsou vždy projektované se snahou o maximální funkčnost, moderní design, snížení investičních nákladů efektivním řešením ocelové konstrukce a zkrácením doby montáže. Velkou satisfakcí jsou pro MONT-KOVO stále se vracející zákazníci, kteří společně s firmou vyrostli a v dnešní době mají třeba i deset montovaných hal od MONT-KOVO.

Cílem pro následující léta je zaměření se na bezpečnost práce a ještě vyšší spokojenost zaměstnanců. Tento proces začal v roce 2019, kdy byl vybudován nový moderní systém odsávacího a filtračního zařízení svařovny pro zlepšení pracovního prostředí ve výrobě. Dalším krokem bylo přijmutí interního specialisty na oblast BOZP a požární ochranu. Mezi priority patří také rozšíření kapacit stavebního oddělení tak, aby byla firma schopna uspokojit co největší množství zákazníků s potřebou generální dodávky haly.

Haly a ocelové konstrukce vyrábí MONT-KOVO ve vlastních moderně vybavených prostorách. Následně je montuje sedm montážních skupin na daném místě realizace, a to v rámci České republiky i zahraničí. MONT-KOVO si lze vybrat jako generálního dodavatele stavby a zrealizovat celou montovanou halu „na klíč“. Společnost zákazníkovi nabízí takové řešení objektu nebo areálu, které je pro něj nejvýhodnější a které jej bude v podnikatelské činnosti dokonale reprezentovat. V referencích firmy můžete najít nejrůznější druhy průmyslových, administrativních, zemědělských, velkoobchodních a maloobchodních hal, sportovních zařízení, autosalonů, konstrukcí pro technologie a přístřešků.

Oslavy 25. výročí, připravované na letošní rok pro naše partnery i zaměstnance, sice překazila pandemie nového typu koronaviru, ale plány do budoucna jsou i nadále velké a MONT-KOVO rozhodně neusíná na vavřínech.

Zákazník si u společnosti MONT-KOVO může nechat zdarma vytvořit nezávaznou cenovou nabídku haly či generální dodávky stavby a může vždy očekávat vstřícnost, zkušenosti a vysokou úroveň poradenství v této oblasti. Více referenčních montovaných hal, videí z dronů a časosběrných videí z kompletní montáže hal můžete nalézt na stránkách www.montkovo.cz.

Ing. Tomáš Zouvala
MONT-KOVO, spol. s r. o.