Main - Město a světlo

25 let montovaných hal společnosti MONT-KOVO

Areál společnosti MONT-KOVO Areál společnosti MONT-KOVO

Společnost MONT-KOVO, která se zabývá dodávkou montovaných hal na klíč, slaví letos výročí 25 let od svého založení. Za dobu své existence se transformovala z původní firmy o pěti lidech se základními výrobními podmínkami na společnost o 90 zaměstnancích se sídlem v obci Břest a rozsáhlým výrobním areálem v Hulíně se čtyřmi výrobními halami a technologiemi, o kterých se v začátcích působení nikdy nikomu ani nezdálo.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Dodávka montovaných hal na klíč všech typů a velikostí začíná od projekce, pokračuje přes realizaci stavebních prací, výrobu, montáž konstrukce a opláštění, vnitřní zařízení hal až po finální úpravy terénu a výsadbu zeleně… To je dnešní portfolio služeb MONT-KOVO.

Kořeny firmy sahají do roku 1995 a začátky byly mnohem prozaičtější. Dne 19. dubna 1995 se pár kamarádů rozhodlo a zapsalo firmu pod obchodním názvem MONT-KOVO, spol. s r. o. do obchodního rejstříku. Jejich cílem bylo montovat menší ocelové konstrukce a přístřešky. Bez většího zázemí tato firma doslova v domácích podmínkách překonala těžké začátky a v roce 1996 si pronajala své první výrobní prostory v obci Břest u Kroměříže. Nakoupila vybavení a přeorientovala se i na výrobu vlastních menších ocelových konstrukcí, zejména obloukového typu.

V následujících letech navázala společnost spolupráci s živnostníky a začala montovat i rámové haly větších typů především ve Zlínském a Olomouckém kraji. V roce 1997 firma koupila dům (určený k demolici) v obci Břest, který přestavěla na nynější sídlo společnosti. V roce 2001 dochází k rozšíření výrobních prostor a ke koupi první vlastní haly o rozměrech 15 × 30 metrů, jež se v průběhu dvou let dočkala renovace. Její prostory se postupem doby přizpůsobují a vybavují tak, aby vyhovovaly výrobě ocelových konstrukcí. Tím bylo prakticky zahájeno budování nového výrobního areálu společnosti MONT-KOVO v Hulíně.

V roce 2003 MONT-KOVO zavádí nové obchodní strategie, moderní výrobní technologie a začíná se zaměřovat na marketingové aktivity k prezentaci společnosti. Firma i díky tomu v roce 2003 a 2004 odstartuje velký rozvoj, získává významné zakázky a naváže efektivní spolupráci s dodavateli po celé České i Slovenské republice. Z důvodu razantního růstu přijímá MONT-KOVO další zaměstnance do výroby a pro montáž, ale i pro projekci a administrativu. V roce 2004 pořizuje společnost svou druhou halu v Hulíně, tentokrát o rozměru 24 × 54 metrů, která má v budoucnu sloužit jako lakovna. Od roku 2005 společnost začala montovat velké administrativní a sportovní haly, autosalony a moderní firemní centra. Společnost dále v letech 2006 až 2013 rozšířila své výrobní prostory v Hulíně, tentokrát výstavbou nové výrobní haly o rozměru 15 × 30 metrů, a současně s tím rekonstruuje původní výrobní halu z roku 2001. V roce 2014 MONT-KOVO pořídilo nový moderní lakovací box, který byl umístěn do nově zrekonstruované haly 24 × 54 metrů, která začíná sloužit jako plnohodnotná lakovna.

V roce 2015, v rámci výročí 20 let od založení společnosti, bylo otevřeno vlastní stavební oddělení, čímž vznikla možnost vybrat si MONT-KOVO i jako generálního dodavatele stavby. Tento zásadní krok si vyžádal rozšíření první výrobní haly o přístavbu pro nové zaměstnance stavebního oddělení.

Rok 2017 byl ve znamení dalšího rozšíření výrobního areálu, tentokrát šlo o vybudování nové výrobní haly 15 × 36 metrů s moderním průběžným tryskacím zařízením. Počet zaměstnanců se dále zvyšuje na 90 pracovníků.

MONT-KOVO DNES

MONT-KOVO, spol. s r. o. je dnes firmou, která staví na tradici, bohatých zkušenostech, vlastním týmu pracovníků, velké samostatnosti a soběstačnosti. Společnost se neustále snaží zlepšovat své výrobní technologie, procesy a postupy, což dokazuje i neustálý rozvoj výroby a oblasti činností v průběhu historie. Pro MONT-KOVO je velmi důležitá kvalita a spokojenost zákazníků, proto se firma snaží dlouhodobě spolupracovat s nejlepšími dodavateli materiálů a technologií především z České a Slovenské republiky. Za 25 let historie firma realizovala více jak 750 montovaných hal pro malé i velké společnosti. Montované haly jsou vždy projektované se snahou o maximální funkčnost, moderní design, snížení investičních nákladů efektivním řešením ocelové konstrukce a zkrácením doby montáže. Velkou satisfakcí jsou pro MONT-KOVO stále se vracející zákazníci, kteří společně s firmou vyrostli a v dnešní době mají třeba i deset montovaných hal od MONT-KOVO.

Cílem pro následující léta je zaměření se na bezpečnost práce a ještě vyšší spokojenost zaměstnanců. Tento proces začal v roce 2019, kdy byl vybudován nový moderní systém odsávacího a filtračního zařízení svařovny pro zlepšení pracovního prostředí ve výrobě. Dalším krokem bylo přijmutí interního specialisty na oblast BOZP a požární ochranu. Mezi priority patří také rozšíření kapacit stavebního oddělení tak, aby byla firma schopna uspokojit co největší množství zákazníků s potřebou generální dodávky haly.

Haly a ocelové konstrukce vyrábí MONT-KOVO ve vlastních moderně vybavených prostorách. Následně je montuje sedm montážních skupin na daném místě realizace, a to v rámci České republiky i zahraničí. MONT-KOVO si lze vybrat jako generálního dodavatele stavby a zrealizovat celou montovanou halu „na klíč“. Společnost zákazníkovi nabízí takové řešení objektu nebo areálu, které je pro něj nejvýhodnější a které jej bude v podnikatelské činnosti dokonale reprezentovat. V referencích firmy můžete najít nejrůznější druhy průmyslových, administrativních, zemědělských, velkoobchodních a maloobchodních hal, sportovních zařízení, autosalonů, konstrukcí pro technologie a přístřešků.

Oslavy 25. výročí, připravované na letošní rok pro naše partnery i zaměstnance, sice překazila pandemie nového typu koronaviru, ale plány do budoucna jsou i nadále velké a MONT-KOVO rozhodně neusíná na vavřínech.

Zákazník si u společnosti MONT-KOVO může nechat zdarma vytvořit nezávaznou cenovou nabídku haly či generální dodávky stavby a může vždy očekávat vstřícnost, zkušenosti a vysokou úroveň poradenství v této oblasti. Více referenčních montovaných hal, videí z dronů a časosběrných videí z kompletní montáže hal můžete nalézt na stránkách www.montkovo.cz.

Ing. Tomáš Zouvala
MONT-KOVO, spol. s r. o.

Aktuálně

Hlavní město obdrželo od Centra světového dědictví UNESCO odborný posudek na urbanistickou studii, která byla výsledkem mezinárodní soutěže na rozvoj území v okolí Masarykova nádraží. UNESCO v něm skrze své poradní orgány konstatuje, že studie má “potenciál lépe odhalit výjimečnou světovou hodnotu této části Prahy.“ Čtvrť, která podle návrhu vznikne, pak UNESCO hodnotí jako “vstřícnou jak ke svému bezprostřednímu kontextu, tak k urbanistické morfologii Prahy obecně.“ Pozitivní zprávy přicházejí po dlouhém období, kdy byly vztahy mezi Centrem světového dědictví UNESCO a Prahou spíše napjaté.

 

www.praha.eu

Kalendář akcí