Chcete skvělé bydlení? Podle těchto pravidel ho vybírejte

publikováno:
autor:
Ilustrační foto Ilustrační foto

Bydlení je investicí na desítky let. Proto ho nelze vybrat jenom tak od stolu, za pár minut. Je dobré vše promyslet a absolvovat několik osobních prohlídek. Jedině tak budete mít jistotu, že jste vybrali to nejlepší. A protože lidé nevybírají novou nemovitost každý den, přinášíme vám několik pravidel, kterých se při výběru držet.

Vybírejte na vhodném místě

Jistě znáte několik inzertních serverů, kde se nemovitosti nabízejí. Některé však vypadají spíše pochybně a u jiných je takový zmatek, že najít něco pořádného je nadlidský úkol. Proto je lepší využívat weby kvalitních realitních kanceláří. Jak z důvodu, že jsou udržované a aktualizované, tak i z důvodu, že konkrétní nemovitosti budou spojeny:

  • S dostatkem fotografií
  • S důkladným popisem
  • S přesnou cenou

Pokud nevíte, kde začít, můžete zkusit jeden z oblíbených tipů. V případě hledání kvalitního bydlení zkuste web Homeland.cz. Nejenom, že splňuje vše výše uvedené. Zaujme vás také tím, že pravé bydlení zde vyhledáte velmi jednoduše.

Chtějte nové nemovitosti

Mnoho lidí jde tou cestou, že koupí starší nemovitost, kterou se rozhodnou rekonstruovat. Pokud ihned, a to nejlépe s využitím kvalitní firmy, je vše v pořádku. Toto je však jenom zlomek takových kupujících. Většina lidí koupí zanedbanou nemovitost, kterou i desítky let naoko rekonstruují. Reálná praxe je taková, že spíše dokola opravují nastalé problémy.

Vám doporučíme, abyste byli chytřejší. Když hledáte kvalitní bydlení, vsaďte na novostavby, nebo již zrekonstruované byty. Takto jsou nabízeny i luxusní nemovitosti v Praze. Hlavním pozitivem je to, že dané nemovitosti jsou ihned připraveny k vašemu bydlení. V následujících letech vás spolu s nimi nečeká žádný výdaj. Investujete jenom do základního vybavení a sen o dokonalém domově je splněný.

Lokalita, to je základ

Nejde jenom o to, jak konkrétní nemovitost vypadá. Jde také o to, kde se nachází. Lokalita je při výběru velmi důležitá. Už jenom proto, že jenom málokdo by šel dobrovolně bydlet do takzvaných vyloučených lokalit, s vyšší kriminalitou. Toto ale není jediná věc, kterou zohlednit. Soustřeďte se na několik dalších věcí:

  • Blízkost centra
  • Dopravní obslužnost
  • Občanská vybavenost

Ideální je hledat bydlení, které je v širší oblasti centra. To je velká jistota spojená s tím, že i následující dva body budou splněny. Zde se často nacházejí i luxusní byty v Praze. To jasně ukazuje na fakt, že právě toto jsou oblasti, které chce i náročnější a také movitější klientela. Při výběru lokality nezapomínejte také na její budoucí vývoj. Jakékoliv revitalizace jsou vždy plus.

Trendem jsou dispozice, které jsou praktické

Dávno pryč je doba, kdy se každý hnal jenom za tím, aby jeho byt měl co nejvíce místností. Toto je už minulostí. Dnes dominují spíše dispozice, které jsou praktické. Jsou to hlavně otevřené prostory, které usnadní vytápění, umožní lepší průnik denního světla, stejně jako mají významný vliv i na sociální faktory. Samozřejmostí se proto stávají dispozice založené na propojení obývacího pokoje a kuchyně.

Dále je vhodné myslet i na to, že rozvržení bytu by mělo dopřát každému určité soukromí. Základem je tedy centrální část, kde se může rodina setkávat, stejně jako vlastní pokoje určené pro každého člena. K tomu přidejte i požadavek na balkon, terasu, nebo předzahrádku. Uvidíte, že si možnost chvíli posedět venku na čerstvém vzduchu nebudete moci vynachválit.

Byt je investicí

Mnoho zájemců o bydlení je doslova vystrašeno ze současných cen. Mějte na paměti, že dobré bydlení nebude levné. Zároveň ale přihlédněte k tomu, že se jedná o dlouhodobou investici do kvality vašeho života. Navíc nové bydlení je takové, do kterého nebudete muset v následujících deseti letech v podstatě vrazit ani korunu.