Několik tipů pro rekonstrukci interiéru

publikováno:
autor:

Uvažujete o tom, že byste se pustili do rekonstrukce vašeho domu či bytu? Zřejmě nejvyšší a ideální čas. Vždyť právě v zimě lze sehnat mnohý materiál za velmi příznivou cenu a řemeslníci by také měli být po dlouhé letní stavební sezoně k dispozici. Dopředu byste měli být ovšem dokonale připravení a mít jasno hned v několika věcech. Na ty základní se zaměříme v následujících řádcích.

Kvalitní značkové oblečení jako základ

Budete-li řešit rekonstrukci svépomocí, nebo se jen na pracovišti často pohybovat, začněte pořízením pracovního oblečení. Výbornou volbou jsou pracovní bundy, trička a kalhoty engelbert strauss. Tato známá značka se specializuje na širokou škálu ochranných oděvů, které jsou užitečné pro jakoukoliv profesionální či domácí renovaci.  

Správné vybavení

Určitě je zapotřebí mít vhodné nářadí, prostřednictvím kterého budete řešit jednotlivé úkony. Rozhodně by se nemělo jednat pouze o tradiční univerzální nástroje, jež má každý domácí kutil ve své dílně. Důležitou roli hrají především nejrůznější zednické pomůcky, které pomohou při bouracích pracích a následných stavebních úpravách interiéru.

Potřebný materiál

Počítejte i s tím, že se neobejdete bez takových cihel a pojiva. Dnes už není nezbytný cement ve směsi s vodou a štěrkem. Beton si nebudete míchat sami. Vystačíte si pouze se speciální směsí, jež se jednoduše smíchá s vodou. Tradičně se také používá sádrokarton. Zapomenout přitom nelze ani na mnohý jiný sortiment. Neobejdete se zejména bez spojovacího materiálu.

Máte domluvené řemeslníky?

Pokud si myslíte, že veškeré činnosti zvládnete svépomocí, jste nejspíše na omylu. Především specifické elektrikářské a instalatérské úkony nechte na profesionálech. Specifické vybavení, pracovní pomůcky a materiál jim chybět nebudou. Počítejte ovšem s tím, že vás jejich práce bude něco stát. 

Aktuálně

V Praze vznikne nová čtvrť. Nové Dvory mají schválenou územní studii. Stavět se začne za 5 let. Lokalita Nových Dvorů je klíčovým, téměř 50 hektarovým, územím pro rozvoj města. Nově byla dokončena a schválena územní studie, na jejímž základě zde vznikne nová čtvrť u budoucí stanice metra D Nové Dvory, a také místa pro rekreaci a sport. Lokalita se nachází na území především městské části Praha 4 a Praha 12. Transformační lokalita Nové Dvory patří k největším územím v majetku hlavního města. Okolo nové stanice metra vybuduje Praha městskou čtvrť s dostupným nájemním bydlením, kompletní veřejnou infrastrukturou a vybaveností. Územní studie ZDE

Kalendář akcí