Fit out interiérů Bořislavka Centra – kvalitní materiály a precizní řemeslné práce na míru

Dřevěné osazení stropu imituje vzhled dubové podlahy Dřevěné osazení stropu imituje vzhled dubové podlahy

Generální dodávku velké části fit-out interiérů na míru pro centrum „Bořislavka“ měla na starosti stavební skupina PBW Group společně se svou divizí PBW Interiors. Obě společnosti mají s přeměnou staveb ze stavu shell & core do plně funkčních atraktivních prostor bohaté zkušenosti. Rozvětvený tým konstruktérů, podlahářů, truhlářů, montážníků, programátorů a mistrů výroby pracuje synchronizovaně a poradí si i s nejnáročnějším technologickým zadáním.

„Atypické interiéry imitující nepravidelnost přírodních krystalů centra Bořislavka byly rozhodně výzvou, ne však takovou, s níž bychom si nedokázali poradit. Díky zkušenostem z minulosti, kdy jsme realizovali rozsáhlé vestavby pro nadnárodní korporace, či rekonstruovali památkově chráněné objekty, jsme si práci na tomto výjimečném objektu včetně spolupráce s klientem a architekty opravdu užívali. Byla pro nás radost se na realizaci tohoto velkolepého projektu menší částí spolupodílet,“ uvádí spolumajitel stavební firmy PBW Group Michal Paris a dodává: „V rámci fit-out interiérů měly společnosti spadající pod značku PBW Group na starosti členění prostor, interiérové příčky, truhlářské práce, akustické prvky, stěrky, obklady, dlažby, dodávku doplňků i atypického nábytku na míru.“

NÁROČNÁ TRUHLAŘINA, KDE ROZHODUJE KAŽDÝ MILIMETR

V objektech SO02, SO03, SO05 měly divize PBW Group a PBW Interiors na starosti veškeré truhlářské prvky – podlahy, stropy, dřevěná obložení jednacích místností, laťkové dřevěné podhledy, vestavěné kuchyně, atypický nábytek i velké množství dekorativních stěrek. „Technologicky náročné bylo dřevěné osazení stropu imitující vzhled dubové podlahy, a to v některých místnostech i v akustickém provedení. Naši podlaháři použili systém kovových závěsů a pod dřevěný strop ukryli technologickou infrastruktura budovy. Vše je krásně začištěno, záleželo zde doslova na každém milimetru,“ vysvětluje Vojtěch Resa, který měl tuto část dodávky za skupinu PBW na starost a pokračuje: „Naší konkurenční výhodou je vlastní truhlářská dílna, kde pro nás pracuje přes 20 truhlářů a montážníků. Díky tomu si umíme poradit i s detaily a designovými prvky, které konečnému dílu dodají punc originality a jedinečnosti. Příkladem může být designová stěna z dřevěných kuliček.“

SKLENĚNÉ PŘÍČKY S TECHNOLOGIÍ PDLC

Ve spolupráci se společností LIKO-S, a. s. byly nainstalovány skleněné interiérové příčky do většiny kancelářských prostor. Byly použity inteligentní PDLC technologie, známé také pod pojmem smart glass technology, využívající molekuly tekutých krystalů, které jsou uzavřeny mezi dvěma PET fóliemi. Díky přívodu elektrické energie můžete během sekundy mléčnou skleněnou příčku zcela zprůhlednit. Kancelářské zázemí tak zůstává vzdušné a prosvětlené, i bez rolet, ale v případě potřeby poskytne nerušené soukromí. Skleněné příčky oddělují i společné chodby a haly, díky čemuž jsou všechny části objektu prostoupeny denním světlem a nepůsobí ponuře. Na přání architektů a na základě technických nákresů poskytnutých společností PBW GROUP vyvinula, vyrobila a dodala společnost LIKO-S i první posuvné skleněné dveře se skrytým rámem vybavené PDLC folií.

ORIGINÁLNÍ STĚRKA PERFORMED BY PBW

Stěrky na stěnách a podlahách v toaletách, koupelnách, vstupních lobby a chodbách v objektech SO02, SO03, SO04 zajišťovala rovněž divize PBW Interiors. Firma disponuje jedinečným know‑how a speciálním technologickým postupem, který kombinuje několik přístupů a lze jej velmi těžko napodobit. Finální míchání stěrek si podle specifických požadavků připravuje před aplikací firma sama. Použití těch nejkvalitnějších materiálů a specifických technologických a pracovních postupů pak vede k požadovanému efektu. Vyjma stěrek obsažených v základním katalogu dokáže firma vytvořit také designové stěrky originálního provedení přímo šité na míru projektu a přání architekta. Stejně originální provedení je aplikováno i v rámci administrativně-obchodního Bořislavka Centra, kde každý dekor vznikal podle přesného zadání architekta objektu, který byl přítomen i u samotné realizace.

OSVĚTLENÍ S EFEKTEM DENNÍHO SVĚTLA

Základem příjemného pracovního prostředí, které pozitivně ovlivňuje psychiku, je správná intenzita a tón osvětlení. „Do zasedacích místností, hovoren, odpočinkových koutků i hal byly architektem navrženy prosvětlené Barisolové stropy, které imitují měkké denní světlo. I v tmavých částech objektu je tak docílena zcela přirozená světelná atmosféra,“ uzavírá Gabriel Wiszczor, jehož tým v závěru stavbu za PBW GROUP dokončoval.

Provedení těchto stropů bylo technicky velmi náročné, a to zejména s ohledem na množství technologií umístěných nad stropem, množství koncových prvků prostupujících stropem a v neposlední řadě i z důvodu specifických požadavků architektů na napojení podhledu na svislé konstrukce a využití tohoto napojení jako ventilačního prostupu pro odvětrání a cirkulaci vzduchu v místnostech.

Tým PBW GROUP s.r.o.
www.pbwgroup.cz


ELEKTRONICKÝ STAVEBNÍ DENÍK HECTOR U KAŽDÉHO PROJEKTU PBW GROUP

Společnost PBW Group se v rámci své divize PBW Innovation věnuje také inovacím. Nejprve pro své interní účely vyvinula elektronický stavební deník Hector, který přes pět let testovala na významných zakázkách, přesahujících svými investičními náklady desítky až stovky miliónů korun. Všechny stavby byly úspěšné zkolaudovány. Nyní se jedná už o rozvinutou komplexní platformu pro stavebnictví, využívající prvky umělé inteligence pro ještě snazší správu staveb. Více se o elektronickém stavebním deníku dozvíte na www.meetdata.cz.

Související články