Větší prostor pro plánování a provoz jeřábů: Rozšířená jeřábová stavebnice Demag KBK

publikováno:
autor:

Díky několika novým prvkům rozšířila společnost Demag možné aplikace a varianty své již tak univerzální jeřábové stavebnice KBK. Zaměřila se na komponenty s vyšší nosností, lepším využitím dostupného prostoru a menšími požadavky na instalační práce.

Stavebnicový systém lehkých jeřábů Demag KBK je ideální jeřábovou stavebnicí pro vytvoření na míru šitých řešení pro zdvihání a manipulaci. Projektanti mohou systém dokonale sladit s pracovními procesy, přepravovaným zbožím a téměř jakoukoli možnou stavební situací. Demag KBK lze použít k vytvoření jednotlivých ergonomických pracovišť stejně snadno jako komplexní intralogistické koncepty pro kompletní výrobní a montážní linky.

Jednonosníkové jeřáby až do 2 000 kg

Poslední novinky produktové řady zahrnují nové zesílené závěsy a vylepšené pojezdy. V budoucnu je bude možné použít pro jednonosníkové jeřáby KBK s nosností do 2 000 kg. Až dosud bylo možné požadavky v tomto rozsahu nosnosti splnit pouze pomocí dvounosníkových jeřábů. Jednonosníkové provedení nabízí výhody v podobě lehčí a kompaktnější konfigurace jeřábu.

Uživatelé nového jednonosníkového jeřábu v systému KBK mohou ušetřit prostor dvěma způsoby, protože nyní je postačující jeden dvojitý pojezd, přičemž dříve byly zapotřebí dva dvojité pojezdy propojené nosnou tyčí. To znamená, že lze významným způsobem zkrátit dojezdovou vzdálenost jeřábu, což také umožňuje lepší využití dostupného prostoru.

Kratší dojezdové vzdálenosti lze nyní dosáhnout také s jednosnosníkovými jeřáby z řady KBK Aluline. Jednonosníkový jeřáb KBK A22 v tomto systému lze nyní nabídnout s nosností 2 000 kg. Protože systém lehkých jeřábů KBK umožňuje pojezd několika jeřábů na stejné jeřábové dráze, budou i nadále využívány dvojité pojezdy, aby se zabránilo srážkám. Kompaktnější provedení je možné také pro pojezd kočky: Nové provedení s jedním pojezdem umožňuje kratší dojezdové vzdálenosti, a tedy lepší využití dostupného prostoru.

Větší vzdálenosti mezi závěsy – větší flexibilita

Dalším novým prvkem v řadě KBK Aluline je zavěšení s vyšší nosností (až 2 400 kg) pro největší profil kolejnice jeřábové dráhy A22. To rozšiřuje možnosti plánování s KBK Aluline: Systém lze nyní použít s jeřáby, které mají nosnost až 2 tuny a které lze snadněji realizovat ve spojitosti s novým pojezdem. Větší vzdálenosti mezi závěsy lze také dosáhnout na jeřábové dráze, pokud se na dráze pohybuje několik jeřábů: To je možné vidět na konkrétním případu čtyř 500kg jeřábů na jedné jeřábové dráze: Až dosud byla maximální vzdálenost mezi dvěma závěsy 1 841 mm. Díky novému zavěšení lze tuto vzdálenost nyní prodloužit až na 3 573 mm. To dává projektantům větší flexibilitu již ve fázi návrhu a umožňuje snížit nároky na montáž a výrazně snížit související náklady.

Společnost Demag již rozšířila nabídku možností díky svému online konfigurátoru. Je tak možné si vybrat dvounosníkové jeřáby s vyvýšeným mostem v kombinaci s integrovanou trolejí pro elektricky poháněné pojezdy mostů. Toto rozšíření jeřábové stavebnice je zaměřeno na aplikace KBK s omezenou světlou výškou a větší dráhou zdvihu. I zde jsou výhody zaměřeny na optimální využití dostupného prostoru. Toto provedení s vyvýšeným mostem jeřábu a s maximálně užitečnou výšku zdvihu je také k dispozici pro systém KBK Aluline.

Omezení dráhy pojezdu se snadnou montáží

Další nový prvek zdůrazňuje stavebnicový princip Demag KBK. Díky omezení dráhy pojezdu, které lze nainstalovat v jakékoli pozici, mohou nyní majitelé jeřábu omezit pojezd rychle a snadno. V případě potřeby je tak možné omezit pojezd jeřábu a pohyby kočky – i dočasně – a zvýšit bezpečnost provozu jeřábů tak, aby byly splněny konkrétní potřeby.

Díky těmto novým funkcím může společnost Demag poskytnout uživatelům systémy lehkých jeřábů s novými a praktickými prvky.                                                           

Alfons Gruttmann, obchodní ředitel Demag, Německo: „Naši zákazníci oceňují jeřábovou stavebnici Demag KBK, díky níž mohou vytvořit ergonomická řešení pracovišť splňující jejich specifické požadavky. Cení si obzvláště vysoké flexibility a modularity tohoto komplexního stavebnicového systému pro všechna odvětví.

Demag KBK se používá ke zdvihání a přepravě břemen s hmotností od 80 kg do 3,2 tun. Díky naší jeřábové stavebnici KBK nabízíme zákazníkům optimální a udržitelná řešení, která vždy rostou s jejich výrobními potřebami a mohou být kdykoli uzpůsobena.“

Společnost Demag představila několik nových funkcí svého systému lehkých jeřábů KBK. Zaměřují se na vyšší nosnost, snadné plánování a montáž.