Online seminář Rekonstrukce mostů již 25. února 2021

publikováno:
autor:
Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com) Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com)

Demolice, mosty kamenné, betonové, spřažené, ocelové, rizika při rekonstrukcích, úloha stavebního dozoru… To vše a další témata budou na programu online semináře, který pořádá 25. 2. 2021 společnost SEKURKON s.r.o. formou online. Lektorem akce je Ing. Jan Volek z firmy PRAGOPROJEKT, a.s.

V současné době je zvýšená potřeba rekonstrukcí mostů, které mohou spočívat v úplné náhradě stávajícího mostu nebo jenom částečných oprav, například vozovky včetně izolace v závislosti na stavu mostu, jeho konstrukci a významu. Při návrhu rekonstrukce mostu je nutné provést diagnostický průzkum a zhodnotit další podklady. V průběhu výstavby je nutné průběžně hodnotit stav těch částí konstrukce, které nebyly diagnostikovány průzkumem při projektování. Školení pojednává o úloze všech účastníků výstavby v celém procesu přípravy a stavebních prací.

Z tohoto důvodu je seminář určen investorům, stavbyvedoucím, mistrům, přípravářům stavebních firem, absolventům stavebních průmyslovek a stavebních fakult.

Přednášející Jan Volek vystudoval stavební fakultu ČVUT v Praze, obor Konstrukce a doprava. Do roku 2012 působil jako projektant, posléze ve funkcích ředitele ateliéru a vedoucí střediska Mosty. Je členem Technické normalizační komise 146 a zastupuje Česko v TC 167 pro mostní ložiska. Je autorizovaný inženýr pro mosty a inženýrské konstrukce a spoluautorem TP 86 Mostní závěry a TKP, kapitola 23. Pracuje v přípravném výboru Symposia Mosty a Silniční konference. Přednášel mosty na Dopravní fakultě ČVUT. V současnosti pracuje jako stavební dozor na silničních a mostních stavbách.

Program

08:15 – 08:30 Registrace účastníků

08:30 – 10:30 1. blok semináře

  • Typy starých mostů a zvláštnosti detailů
  • Formy rekonstrukce - výstavba nového nebo rekonstrukce stávajícího mostu

10:30 – 10:45 Přestávka

10:45 – 12:45 2. blok semináře

  • Typy nových mostů
  • Rekonstrukce stávajících objektů

Seminář proběhne on-line formou přes aplikaci Microsoft Teams. Všechny potřebné instrukce k připojení obdrží přihlášení účastníci e-mailem. Seminář je zařazen v akreditovaných vzdělávacích programech pro členy ČKAIT (1 bod). Více informací a registrační formulář najdete ZDE.