Seminář Monolitické železobetonové, předpjaté mosty a mosty ocelobetonové se bude konat 14. dubna online

publikováno:
autor:
Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com) Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com)

Další seminář z „dílny“ vzdělávací instituce SEKURKON s.r.o. je zaměřen na návrh a výstavbu monolitických železobetonových a předpjatých mostů (zakládání, spodní stavba, nosná konstrukce), spřažené ocelobetonové konstrukce. Účastníci se seznámí s příklady a rozhodujícími detaily. Přednášejícím online semináře Monolitické železobetonové, předpjaté mosty a mosty ocelobetonové bude Ing. Jan Volek.

Školení je určeno investorům, stavbyvedoucím, mistrům, přípravářům stavebních firem, absolventům středních škol stavebního zaměření a stavebních fakult vysokých škol. Více informací a přihlášku najdete ZDE.

Časový harmonogram (14. dubna 2021):

  • 08:15 – 08:30 hodin Registrace účastníků (on-line přihlašování do MS Teams)
  • 08:30 – 10:30 hodin Návrh monolitických betonových mostů a mostů ocelobetonových, detaily projekčního řešení
  • 10:30 – 10:45 hodin Přestávka
  • 10:45 – 12:45 hodin Způsoby výstavby monolitických betonových mostů a mostů ocelobetonových, příklady a detaily na stavbách
  • 12:45 hodin Diskuze a závěr

O lektorovi: Jan Volek vystudoval stavební fakultu ČVUT, obor: Konstrukce a doprava. Do roku 2012 působil jako projektant, posléze ve funkcích ředitele ateliéru a vedoucí střediska Mosty. Je členem Technické normalizační komise 146 a zastupuje ČR v TC 167 pro mostní ložiska. Je autorizovaným inženýrem pro mosty a inženýrské konstrukce a spoluautorem TP 86 Mostní závěry a TKP, kapitola 23. Pracuje v přípravném výboru Sympozia Mosty a Silniční konference. Přednášel obor: Mosty na Dopravní fakultě ČVUT v Praze. V současnosti pracuje jako stavební dozor na silničních a mostních stavbách pro společnost PRAGOPROJEKT a.s.

Po skončení obdrží účastníci materiály zpracované lektorem v pdf a osvědčení o účasti. Akce se bude konat on-line přes aplikaci Teams. Instrukce k připojení obdrží účastníci do e-mailu. Seminář je zařazen v akreditovaných vzdělávacích programech pro členy ČKAIT (1 bod).

Aktuálně

Prohlídky unikátních staveb, architektonické procházky a další bohatý program nabízí od pátku 30. září ve více jak 100 městech po celé České republice i na Slovensku festival Den architektury. Veřejnosti se během festivalu otevřou nejmodernější budovy, historické unikáty, nově zrekonstruované stavby i domy, které na obnovu teprve čekají, nebo nejrůznější industriální i sakrální objekty. To vše s odborným výkladem. Den architektury v letošním roce nabízí až do 6. listopadu na 300 zdarma přístupných akcí. Zve například do významných budov na pražském Václavském náměstí a v jeho okolí, představí téměř neznámou stavbu Adolfa Loose nedaleko Brna, pozve do zrekonstruované budovy ostravských jatek, nového kulturního centra Telegraph v Olomouci, nebo na výpravu po vodních elektrárnách v Jizerských horách. www.denarchitektury.cz

Kalendář akcí