Praha hostí konferenci o plánech na rozvoj nádraží a území kolem nich

publikováno:
autor:

První ročník konference Nádraží – rozvoj území kolem nich má sestaven program. Do hotelu Olšanka v Praze se tak ve čtvrtek 3. října 2019 chystají špičky v oboru a ve sledované problematice. Konferenci pořádá SŽDC ve spolupráci s vydavatelstvím Konstrukce Media. Akcí bude provázet Nela Friebová, moderátorka konference a tisková mluvčí SŽDC. V rámci úvodního bloku (od 9 do 10 hodin) vystoupí se svým projevem ministr JUDr. Vladimír Kremlík (Ministerstvo dopravy ČR), dále pak Bc. Jiří Svoboda, MBA, generální ředitel SŽDC, Ing. Adam Scheinherr, MSc., Ph.D., náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu a Ing. Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

V následujícím bloku vystoupí například Ing. Mojmír Nejezchleb, náměstek GŘ SŽDC pro modernizaci dráhy, který přítomné seznámí s dvěma tématy: Rekonstrukce výpravních budov - vize a financování a Správa a opravy výpravních budov. S přednáškou Správa a opravy výpravních budov se bude prezentovat Ing. Marcela Pernicová, náměstek GŘ SŽDC pro provozuschopnost dráhy. Dopolední blok konference zakončí například tyto přednášky:

 • Příprava a realizace investičních akcí na výpravních budovách v rámci Stavební správy západ (Ing. Petr Hofhanzl, Stavební správa západ SŽDC)
 • Železniční stanice na trati Praha – Letiště – Kladno (Ing. Kamil Bednařík, METROPROJEKT Praha)
 • Příprava a realizace investičních akcí na výpravních budovách v rámci Stavební správy východ (Ing. Miroslav Bocák, Stavební správa Východ SŽDC)
 • Legislativa v přípravě rekonstrukcí výpravní budov (Ing. Alena Heinišová, ředitelka odboru přípravy staveb SŽDC)
 • Veřejný prostor a dopravní infrastruktura (Petr Vavrouška, mmcité+)

Odpolední blok se zaměřuje na rekonstrukce pražských nádraží a rozvoj území kolem nich. Na programu jsou tyto přednášky:

 • Význam pražských nádraží pro metropoli (Mgr. Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha)
 • Hlavní nádraží - rekonstrukce nádražní budovy a nové odbavovací haly (Ing. Pavla Urbánková, Stavební správa západ SŽDC)
 • Aktuální proměna Hlavního nádraží (Ing. Ondřej Kafka, SUDOP Praha)
 • Masarykovo nádraží v kontextu trati Praha – Kladno (Ing. David Ježek, Stavební správa západ SŽDC)
 • Revitalizace území kolem Masarykova nádraží (Pavel Streblov, MSc., Penta Real Estate)
 • Smíchovské nádraží - Rekonstrukce železniční stanice a nádražní budovy včetně koordinace s multimodálním dopravním terminálem (Ing. Petr Vaníček, Stavební správa západ SŽDC)
 • Proměna lokality smíchovského nákladového nádraží v multifunkční čtvrť Smíchov City (Ing. Igor Klajmon, ředitel pro development, Sekyra Group)

Cílem konference je setkání zástupců investorů, developerů, státní správy a samosprávy s projekčními a stavebními společnostmi a jejich dodavateli a představení běžících rekonstrukcí nádraží v České republice a rekonstrukcí ve finální fázi přípravy (těsně před veřejnou soutěží. Snahou pořadatelů je i prezentace vize SŽDC a jejího financování v nadcházejících 5 letech, dále pak představení příslušné legislativy a ukázka konkrétních projektů obnovy a rozvoje území kolem významných pražských nádraží podle jednotlivých developerů a IPR Praha.

Více informací o konferenci najdete na www.konferencenadrazi.cz. Program a pozvánku s možností přihlášky je možné stáhnout ZDE.