SKÁLA & VÍT, s.r.o.: "Je potřeba se naučit pracovat se situací, která právě je, jen tak přežijete."

Dobrý den, naši obchodní partneři,

dovolte mi, abych Vás informoval o fungování naší firmy v této, pro nás všechny, neznámé situaci.

Již delší dobu se v mediích mluvilo, že přijde krize a propad zakázek. Firmu jsme zakládali v roce 1998, v době, kdy všichni říkali, že jsme blázni, že je krize, a my přitom měli práce hned nad hlavu. Zvládli jsme i krizi, odstartovanou v USA v září 2008, kdy se nám ze dne na den zastavilo Rusko, které nám tvořilo přes 50 % našeho obratu. Zvládli jsme i interní krizi z roku 2015. Čekal jsem, odkud ta další krize přijde a co ji odstartuje. Každá krize začíná „nemocí“, ať ekonomiky nebo morálky. Nenapadlo mne, že další krizi odstartuje nemoc v pravém slova smyslu.

V roce 2008 jeden chytrý ekonom řekl: „Pokud čekáte, že se vrátí původní stav, tak to zabalte. Naučte se pracovat se situací, která právě je, jen tak přežijete“. Děláme tedy rozumná opatření a pracujeme s danou situací. Jsou firmy, kterým tato situace udělá existenční problémy. Jsou firmy, které to zásadně nezaznamenají a určitě budou firmy, které na této situaci vydělají. Byl bych rád, abychom patřili mezi firmy, které to zásadně nezaznamenají. Základním předpokladem bude potřeba, abychom byli všichni zdraví. Když budeme zdraví, můžeme na tom i vydělat, protože budeme moci pracovat.

Z důvodu minimalizace vzájemné nákazy začala firma od úterý 17. 3. 2020 přecházet do odvolání na práci „home-office“ (HO):

  • Pevné telefonní linky budou od 20. 3. 2020 přesměrovány.
  • Na všechna naše telefonní čísla byste se měli dovolat.
  • Všichni zaměstnanci budou v pracovní dny v čase 8:00 – 14:30 hod. dostupní na Skype.
  • Naše Copycentrum bude fungovat na zavolání, tel. 606 748 727.
  • Byly zrušeny všechny služební cesty.

Prosím proto i Vás, naše objednatele, dodavatele, kooperanty a prostě všechny naše obchodní partnery, abyste s námi zůstali v kontaktu nyní pouze formou telefonů, skype, e-mailů či podobných nástrojů.

Těším se co nejdříve na setkání s Vámi.

S pozdravem: Koronaviru zmar!

Ing. Zdeněk Vít
majitel a jednatel firmy SKÁLA & VÍT, s.r.o.