Zinkovna Wiegel zprovoznila svou vlastní lakovnu na duplexní systémy

publikováno:
autor:
Pohled na novou lakovnu ve Velkém Meziříčí Pohled na novou lakovnu ve Velkém Meziříčí

Počátkem roku 2021 skupina WIEGEL zahájila ve Velkém Meziříčí provoz nové lakovny Wiegel CZ lakování s.r.o. Lakovací linka je určena pro aplikaci nátěrových hmot na zinkový povlak mokrým procesem a to především vodouředitelnými barvami s předúpravou sweepováním.

„Lakovna je vybavena moderní technologií s důrazem na ochranu životního prostředí. Vše, co naše zinkovny Wiegel žárově pozinkují, můžeme nyní opatřit nátěrem“ uvedla Ing. Věra Matoušková, jednatelka společností Wiegel pro Českou republiku.

Duplexní systém „zinek + barva“ prodlužuje životnost a zvyšuje estetičnost antikorozní povrchové úpravy. „Barva chrání zinkový povlak vůči úbytku v korozním prostředí a zinek chrání barvu vůči podkorodování v důsledku poškození a proniknutí vlhkosti k oceli,“ zmínil Ing. Martin Doležal, vedoucí nového závodu Wiegel CZ lakování s.r.o., a doplnil: „Provoz jsme zahájili zdárným provedením ochranného nátěrového systému na pozinkovaných ocelových deskách pro firmu EXCON. Po našich službách a servisu je mezi zákazníky zinkoven skupiny Wiegel poptávka.“

Pro bližší informace a technické poradenství při hledání optimálního návrhu povrchové ochrany kontaktujte:

Ing. Martin Doležal
mobil: +420 604 216 261, tel.: +420 564 038 051
e-mail: martin.dolezal@wiegel.cz
Wiegel CZ lakování s.r.o.
Průmyslová 2052, 594 01 Velké Meziříčí