Stále ještě kreslíte, nebo již modelujete? A APOLLON používáte?

publikováno:
autor:

APOLLON je zcela nový, 3D plně parametrický modelovací software pro zpracovatele fasádních a kovových konstrukcí. Vyvinula ho společnost CAD-PLAN. Doplňuje tím tak CAD-software ATHENA pro plánování oken a fasád a rozšiřuje možnosti návrhu fasádních konstrukcí.

Software APOLLON běžící na jádře Autodesk Inventor byl vyvinut pro plánování složitých konstrukcí obvodových plášťů. To umožňuje plánovat jak konvenční sloupkopříčkovou fasádu, tak moderní modulové fasády plně kompletované ve výrobě. APOLLON nabízí svůj plný potenciál také při modelování komplexních obvodových plášťů volných tvarů a forem. Jednoduchou změnou číselných vstupních hodnot lze kdykoli geometricky ovlivnit dané fasádní prvky, což dává designerům a konstruktérům fasád větší profesní kreativitu.

Tento software pokrývá celý procesní řetězec dodavatelů obvodových plášťů – od navrhování a modelování daných fasádních prvků, upevňovacích konzolí a oplechování, přes automatizované generování výrobních plánů a kusovníků a digitální výstupy pro CNC výrobu. Rozhraní k aplikacím AutoCAD, ATHENA a Revit zajišťují bezproblémovou výměnu objemných dat. Integrované IFC rozhraní také umožňuje BIM export. Dále lze pro organizaci projektů a správu produktových dat doporučit CRONOS – PDM software s SQL databázemi, nejnovější produkt z portfolia společnosti CAD-PLAN.

Nový plně parametrický software pro 3D modelování APOLLON rozšiřuje možnosti návrhu fasádních konstrukcí a doplňuje CAD software ATHENA. Konstrukce sestávající ze standardních nebo speciálních profilů lze kombinovat do složitých sestav a individuálně měnit geometrii. Plány jsou automaticky generovány z 3D modelů, stejně jako 2D pohledy, řezy a detaily, které mohou být automaticky opatřeny doplňkovými poznámkami, popisky a kótami.

Aktuálně

Největší česká architektonická soutěž o nejlepší realizaci Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu startuje.

V porotě zasedá Petr Štefek (Česko), Irakli Eristavi (Slovensko), Thorbjörn Andersson (Švédsko), Balázs Bognár (Japonsko) a Amanda J. Levete (Velká Británie). Termín registrace projektů je do půlnoci 30. června 2023 a účast je zdarma. Registrace zde.