Ocelové haly ASTRON

Kromě nadzemních parkovišť je Astron i nadále předním evropským výrobcem ocelových hal. V nedávné době byl realizován projekt pro společnost UNIMARCO a. s. v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína, která se specializuje na prezentaci, prodej a servis zemědělské techniky. Její nové sídlo muselo vyhovět všem nárokům na příjemné prostředí pro administrativu i prodej a zároveň ponechat dostatek prostoru pro servisní zázemí. Montovaná ocelová hala Astron kombinuje vše do jedné stavby.

Hala je rozdělená na dvě části. Administrativní sekce je dvoupodlažní. Ve spodním patře se nachází recepce a sklad techniky, v horním pak kanceláře. Od montážní části, která slouží pro údržbu a opravy zemědělské techniky, jsou kanceláře dostatečně oddělené zvukovou a tepelnou izolací. Provedení bez vnitřních sloupů zajišťuje dostatek prostoru pro manipulaci s mnohdy rozměrnými zemědělskými stroji. Ze stejného důvodu se zde využívá celková výška haly, která dosahuje 8 metrů. Obloukový hřebenový světlík napomáhá energetické optimalizaci.

Ocelová hala má rozměry 22,2 × 66,6 metru s 8metrovou atikou a postavila ji společnost LSP Zlín, stavební partner společnosti Astron. Jde o řešení typu AZM1 bez vnitřních sloupů. Sedlová střecha má nízký spád a vnitřní okapové žlaby. Součástí dodávky od LSP Zlín byly také okna, dveře a prosklení.

Robert Mladenov, předseda představenstva UNIMARCO a. s., k projektu dodává: „Tříleté zkušenosti s halou od společnosti Astron jsou výhradně pozitivní, hala je bez problémů a reklamací. Stavitel LSP Zlín splnil veškeré sliby, výstavba měla řád a rychlé tempo. Při kontrole nás zaujalo, že každá část ocelové haly Astron byla opatřena čárovým kódem, aby nemohlo dojít k záměně.“

ZÍSKEJTE HALU NA MÍRU PODNIKÁNÍ

Společnost Astron se specializuje na výrobu ocelových hal a nadzemních parkovišť po celé Evropě. Každá z 50 000 doposud realizovaných staveb byla vytvořena na míru potřebám zákazníka. Haly se vyznačují dlouhou životností, nízkými náklady na údržbu a širokými možnostmi využití. Řešení Astron mají díky širokým možnostem uplatnění v oblibě také architekti.