Konference Brownfieldy 2023 chce inspirovat, jak vnést život do nevyužitých městských lokalit

Konference Brownfieldy je každoročním setkáním odborníků, kteří usilují o rozvoj brownfieldových lokalit. Konference Brownfieldy je každoročním setkáním odborníků, kteří usilují o rozvoj brownfieldových lokalit.

Pokud vás zajímá proměna městských periférií na atraktivní lokality, neměli byste chybět na konferenci Brownfieldy, která se uskuteční 6. června 2023 na Kladně v areálu bývalých kladenských hutí. Není náhoda, že pro konaní bylo vybráno pravě toto místo.

V městě s bohatou průmyslovou minulostí jsou rozsáhlé brownfieldové plochy, které přímo navazují na centrum. Na pozadí těchto reálií se odehraje debata odborníků z řad investorů, urbanistů a architektů spolu se starosty či zástupci statní správy. Smyslem je nalézt způsob, jak nejlépe využít rozvojový potenciál podobných městských lokalit, aby měly dlouhodobě udržitelnou funkci a kvalitní využití.

Organizátorka konference Kateřina Kubizňáková vysvětluje:

„Brownfield jako příležitost je mottem naší konference. I když se to může zdát jako klišé. Tyto lokality skutečně představují jedinečnou šanci pro vznik unikátních projektů, ať už přístupem k developmentu, urbanismu, architektuře, nebo udržitelnosti. Chceme ukazovat příklady, které se podařily a mohou inspirovat ostatní.“ 

Program, který bude později zveřejněn na webu kfbrownfieldy.cz, nabídne ukázku zajímavých českých i zahraničních projektů hodných následovaní. Bude možné se také zapojit do mnoha diskusí na téma městského plánování, financování projektů, udržitelnosti nebo spolupráce měst a investorů. Konference je pořádaná Asociací developerů a Kateřinou Kubizňákovou za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a dále agentury CzechInvest.