Zúčastněte se online fóra o stavebním zákoně

publikováno:
autor:
Foto: Saint-Gobain Foto: Saint-Gobain

Kdy můžeme očekávat novou stavební legislativu v praxi? Bude v nové verzi nové zachován princip jeden proces = jedno razítko? Jak pomůže stavebnictví digitalizace, certifikace budov či nové materiály? Co bychom se mohli naučit od ostatních zemí? Těmto a spoustě dalším otázkám bude v rámci online Saint-Gobain Fóra 29. 3. čelit Ivan Bartoš, Martin Kupka, Klára Dostálová, Jiří Nouza a Petr Antl. Záznam je možné si pustit i zpětně.

Účinnost nového stavebního zákona byla nedávno rozhodnutím vlády odložena na neurčito. Podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše spočívaly jeho nedostatky v decentralizaci stavebního procesu či nedostatečné připravenosti na masovou digitalizaci. Zákon proto s pomocí ministra dopravy Martina Kupky nechává novelizovat. Běžet mají zatím jen některé jeho části, například vznik Specializovaného stavebního úřadu.

Saint-Gobain Fóra se žúčastní ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš i ministr dopravy Martin Kupka. Proti nim bude stát autorka původního znění stavebního zákona Klára Dostálová, šéfka sněmovního výboru pro veřejnou správu a bývalá ministryně pro místní rozvoj, která Bartoše a jeho rozhodnutí o změně zákona opakovaně ostře kritizovala. 

Za stavebníky okomentuje zákon jako takový i způsob, jímž ovlivní očekávanou digitalizaci celého řízení, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza. Petr Antl, projektový specialista ze společnosti Saint-Gobain, pak doplní pohled na to, jak je na digitalizaci připraven jeden z největších výrobců stavebních materiálů v Česku.

Fórum bude moderovat Michala Hergetová.

Sledovat jej můžete 29. 3. od 10 hodin zde:

Související články

Aktuálně

V Praze vznikne nová čtvrť. Nové Dvory mají schválenou územní studii. Stavět se začne za 5 let. Lokalita Nových Dvorů je klíčovým, téměř 50 hektarovým, územím pro rozvoj města. Nově byla dokončena a schválena územní studie, na jejímž základě zde vznikne nová čtvrť u budoucí stanice metra D Nové Dvory, a také místa pro rekreaci a sport. Lokalita se nachází na území především městské části Praha 4 a Praha 12. Transformační lokalita Nové Dvory patří k největším územím v majetku hlavního města. Okolo nové stanice metra vybuduje Praha městskou čtvrť s dostupným nájemním bydlením, kompletní veřejnou infrastrukturou a vybaveností. Územní studie ZDE

Kalendář akcí