Main - Město a světlo

Zúčastněte se online fóra o stavebním zákoně

publikováno:
autor:
Foto: Saint-Gobain Foto: Saint-Gobain

Kdy můžeme očekávat novou stavební legislativu v praxi? Bude v nové verzi nové zachován princip jeden proces = jedno razítko? Jak pomůže stavebnictví digitalizace, certifikace budov či nové materiály? Co bychom se mohli naučit od ostatních zemí? Těmto a spoustě dalším otázkám bude v rámci online Saint-Gobain Fóra 29. 3. čelit Ivan Bartoš, Martin Kupka, Klára Dostálová, Jiří Nouza a Petr Antl. Záznam je možné si pustit i zpětně.

Účinnost nového stavebního zákona byla nedávno rozhodnutím vlády odložena na neurčito. Podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše spočívaly jeho nedostatky v decentralizaci stavebního procesu či nedostatečné připravenosti na masovou digitalizaci. Zákon proto s pomocí ministra dopravy Martina Kupky nechává novelizovat. Běžet mají zatím jen některé jeho části, například vznik Specializovaného stavebního úřadu.

Saint-Gobain Fóra se žúčastní ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš i ministr dopravy Martin Kupka. Proti nim bude stát autorka původního znění stavebního zákona Klára Dostálová, šéfka sněmovního výboru pro veřejnou správu a bývalá ministryně pro místní rozvoj, která Bartoše a jeho rozhodnutí o změně zákona opakovaně ostře kritizovala. 

Za stavebníky okomentuje zákon jako takový i způsob, jímž ovlivní očekávanou digitalizaci celého řízení, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza. Petr Antl, projektový specialista ze společnosti Saint-Gobain, pak doplní pohled na to, jak je na digitalizaci připraven jeden z největších výrobců stavebních materiálů v Česku.

Fórum bude moderovat Michala Hergetová.

Sledovat jej můžete 29. 3. od 10 hodin zde:

Související články

Aktuálně

Hlavní město obdrželo od Centra světového dědictví UNESCO odborný posudek na urbanistickou studii, která byla výsledkem mezinárodní soutěže na rozvoj území v okolí Masarykova nádraží. UNESCO v něm skrze své poradní orgány konstatuje, že studie má “potenciál lépe odhalit výjimečnou světovou hodnotu této části Prahy.“ Čtvrť, která podle návrhu vznikne, pak UNESCO hodnotí jako “vstřícnou jak ke svému bezprostřednímu kontextu, tak k urbanistické morfologii Prahy obecně.“ Pozitivní zprávy přicházejí po dlouhém období, kdy byly vztahy mezi Centrem světového dědictví UNESCO a Prahou spíše napjaté.

 

www.praha.eu

Kalendář akcí