Když se sloučí estetika s funkčností. MEA Metal Applications rozšířila své portfolio produktů z nerezové oceli.

publikováno:
autor:

Nerezová ocel má výsadní postavení mezi ocelemi. Je elegantní a vysoce kvalitní, ale hlavně odolná vůči korozi. Společnost MEA Metal Applications s. r. o. nyní využívá její silné stránky pro své kompletní portfolio a nabízí své výrobky také v kvalitě V2A a V4A – od ocelových roštů a schodnic až po zakrytí drenážních kanálů. „S naší řadou nerezových ocelí kombinujeme funkčnost s estetikou pro sofistikovaná designová řešení,“ komentuje nejnovější ofenzívu produktů MEA Metal Applications její obchodní ředitel Stanislav Vričan.

V4A PRO PŘÍSNOU HYGIENU

Řada nerezových ocelí MEA je rozdělena do úrovní kvality Basic (funkční V2A), Premium (V2A se zaoblenými hranami) a Deluxe (V4A se zaoblenými hranami). Výrobky V4A splňují nejen přísné hygienické normy potravinářského průmyslu, ale také odolávají dezinfekčním prostředkům, jaké se používají v plaveckých bazénech.

Stejně jako nasazení samotného materiálu pro složité aplikace je náročné i samotné obrábění a zpracování korozivzdorné oceli. Zaoblené, tj. neostré hrany zajišťují čisté přechody mezi jednotlivými prvky mřížového roštu a snižují riziko zranění při manipulaci nebo jiným kontaktem s roštem.

Povrch výrobků z nerezové oceli je k dispozici ve třech verzích: přírodní, mořené a elektrolyticky leštěné. Zatímco mořené (pasivované) provedení propůjčuje povrchu matné akcenty, elektrolyticky leštěný povrch dosahuje téměř úrovně lesku chromu.

RADIÁLNÍ ROŠT PRO EXKLUZIVNÍ DESIGN

Konstrukce lisovaných nerezových roštů je stejně sofistikovaná jako jejich základní materiál. Zalisováním výplňových a nosných pásek vzniká pevná konstrukce roštu, která působí kompaktním, resp. jednolitým dojmem. Stává se tak extrémně stabilní a odolnou proti zkrutu. V neposlední řadě k tomu přispívá i velkoryse dimenzované olemování – s tloušťkou materiálu minimálně tři milimetry. Radiální rošty splňují speciální požadavky na design právě tam, kde je potřeba respektovat zaoblené tvary budov a jiných stavebních či terénních prvků. Rádius se může pohybovat v rozsahu 500 až 5 000 mm, přičemž nosné a výplňové pásky jsou vždy v pravém úhlu. Nosnost roštu tak zůstává plně zachována.

Pro rošty z nerezové oceli vytváří MEA stejnou obchodně‑technickou podporu jakou u ostatních roštů MEA. Rošty jsou k dispozici nejen ve standardních rozměrech a provedeních na skladě, ale lze realizovat i atypické rozměry a tvary v rámci zakázkové výroby na míru, a to na základě individuálních požadavků a potřeb v podobě různých kombinací nosných pásků a ok. Zvýšenou protiskluzovou úpravou lze získat ještě vyššího stupně bezpečnosti tam, kde dochází při manipulaci s kapalinami a mastnými látkami ke znečištění roštu. Takže estetika a funkčnost i v tomto případě zůstávají v těsném spojenectví.

Z podkladů společnosti MEA Metal Applications s. r. o.