Novinky z trhu elektroniky: Chytrý prsten, virtuální realita i elektromobily

publikováno:
autor:

Každoročně je trh s elektronikou zaplavován inovativními novinkami ze všech koutů světa. Jaké budou trendy pro letošní rok a proč nabývá na významu telemedicína?

Virtuální realita

Stále častější pobyt doma přímo vybízí k nákupu elektroniky, která hospodyňkám pomáhá s péčí o domácnost. Může se jednat například o automatické vysavače, které za vás uklidí, zatímco jste v práci či na procházce. Pro pánské osazenstvo domácnosti se oproti tomu nabízí příležitost pro nákup zábavní elektroniky, jako jsou například moderní herní konzole. Aktuálně se do popředí dostává oblast virtuální reality, a to především v důsledku omezení pohybu či cestování. V budoucnu by tedy měla virtuální realita přinést možnost navštívit dálné končiny nebo příležitost setkat se s pracovním týmem.

TIP: Práce na home office se může znatelně promítnout do rostoucích nákladů na provoz domácnosti. Nezapomeňte si proto porovnat nabídky dodavatelů elektřiny. Možná že přechodem ke konkurenčnímu dodavateli ušetříte.

Péče o zdraví

Pandemie onemocnění covid-19 bleskově urychlila rozvoj telemedicíny. Podle studie společnosti Frost & Sullivan se poptávka po lékařských konzultacích a elektronických přístrojích zvýšila o 64 %. Lidé nechtějí trávit čas v čekárnách, a tak využívají konzultací po internetu či telefonu. Zároveň se stále zvyšuje zájem o elektroniku v souvislosti s péčí o zdraví. Fitness hodinky či náramky se stávají standardem v rámci monitoringu kondice. Za zmínku také stojí chytré prsteny, které se poslední dobou těší čím dál větší popularitě. A kromě počítání kroků nebo monitoringu pohybu budou tato nositelná zařízení v roce 2021 získávat i nové funkce, jako například měření tepu, odhadování okysličení krve či měření EKG.

Elektromobily

Na automobilový trh budou letos i nadále pronikat vozy na elektrický pohon. Stojí za tím neustále se zpřísňující emisní limity a celkový trend udržitelného životního stylu. Jedním z nových modelů je například Audi e-tron GT. Jedná se o elektrický sportovní sedan, který vypadá jako Porsche Taycan převlečený do kabátu značky Audi. Ani německá automobilka BMW nezahálela, už loni představila model iX3, což je elektrické SUV pouze se zadním náhonem.