Real Digital spustí v Chebu hlavní distribuční centrum pro německý trh

publikováno:
autor:
Panattoni Park Cheb South Panattoni Park Cheb South

Stavitel průmyslových zón Panattoni předal německému online prodejci Real Digital hlavní distribuční centrum. První stavba v novém Panattoni Parku Cheb South měla navzdory opatřením proti šíření koronaviru jen minimální zpoždění v řádu dnů. Budova o velikosti 27 000 m2 se vloni zařadila mezi největší nové nájemní transakce v Česku. Projekt zrozený v areálu bývalých chebských strojíren aspiruje na vysoké ohodnocení v rámci nejnovějšího standardu ekologické certifikace BREEAM. Moderní halu pro e-commerce financuje a vlastní investiční skupina Accolade.

„Do Chebu nás přivedla nejen strategická poloha blízko německých hranic a připravenost území s garantovaným časováním, ale také touha po udržitelném rozvoji. Díky revitalizaci brownfieldu zde nedochází k zabírání orné půdy či plochy ve volné krajině. Nyní vidíme, že jsme zvolili správné partnery. Developer obstál i v komplikovaných podmínkách vymezených pandemií a díky komerčnímu zastupování a projektovému vedení spol. CBRE v průběhu přípravné a realizační fáze, splňuje distribuční centrum veškeré naše požadavky,“ říká Terry Rogers, CEO Real Digital.

„Tleskám celému našemu týmu za to, že dokázal dodržet harmonogram, přestože klíčová fáze výstavby padla do těžkého období spojeného s bojem proti pandemii covid-19. K úspěchu vedly dlouhodobé nadstandardní vztahy s dodavateli, podpora ze strany města i naše bohaté zkušenosti z tak náročných projektů, jako byl například Amazon v Dobrovízi. V případě Real Digital se navíc ukázalo, že naplnění všech požadavků klienta je i přes časovou náročnost oboustranně výhodné. Klient dostává přesně to, co potřebuje,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Dokončení této transakce jasně dokazuje, že dlouhodobý trend, kdy poptávka po moderních prostorech pro internetové hráče výrazně roste, se kvůli současné situaci ještě více umocnil. Nás kromě funkčnosti moderních hal zajímá také jejich udržitelnost. Tímto projektem se naše portfolio rozrostlo již na jubilejních 700 000 m2 budov s certifikací BREEAM. Šetrný přistup k okolí a životnímu prostředí, dobré hospodaření s energiemi, moderní technologická řešení a přívětivé prostředí pro zaměstnance. To vše tyto budovy splňují a já jsem rád, že právě distribuční centrum Real Digital aspiruje na vůbec nejvyšší hodnocení, a zařadí se tak mezi nejšetrnější haly v Evropě z pohledu udržitelného rozvoje,“ okomentoval Milan Kratina, CEO Accolade.

„Český brownfield development je na vzestupu, a to je dobrá zpráva nejen pro investory, ale také pro životní prostředí a dotčené obce. Mohu potvrdit, že doba se v tomto ohledu významně posunula – klienti se revitalizací nebojí, naopak je považují za plus. Kombinace zkušeného developera a osvíceného klienta vyústila v realizaci nadstandardního industriálního projektu, který vyniká kvalitou provedení i environmentálním přístupem.“ doplňuje Marek Bíza, Associate Director, Building Consultancy & Project Management společnosti CBRE.

„Jako starosta města vítám revitalizaci zanedbaného průmyslového areálu, v němž nová hala vyrostla. Stejně tak mě těší, že splňuje velmi přísné podmínky v environmentální oblasti. Jsem přesvědčen, že společnost Real Digital, provozovatel jednoho z největších německých internetových obchodů, přinese do regionu v této složité době nová pracovní místa a přispěje k jeho ekonomické stabilizaci,“ řekl starosta Chebu Antonín Jalovec.

Chebsko dnes patří mezi nejatraktivnější lokality pro rozvoj moderního průmyslu ve střední Evropě. Specialitou Panattoni Parku Cheb South je návaznost na bohatou tradici někdejších strojíren. Díky nové zóně se průmysl vrací do míst, kde historicky dlouhodobě fungoval. Její předchůdce Panattoni Park Cheb přivedl do města několik významných investorů a vytvořil přes tisíc nových pracovních míst.