Tepelná čerpadla tišší než šepot aneb Který ventilátor zajistí téměř neslyšný provoz?

publikováno:
autor:

Uvažujete o výměně starého vytápění za nové a dělá vám starost, jestli vás plánované tepelné čerpadlo nebude v noci budit? Zaměřte se na jeho konstrukci. Ne všechny ventilátory totiž dělají hluk. Který ventilátor vám zaručí klidný spánek a dobré vztahy se sousedy?

Klasický vs. radiální ventilátor

V útrobách tepelných čerpadel najdete dva typy ventilátorů:

Klasický ventilátor

  • Má nižší účinnost než radiální ventilátor.
  • Zejména v noci může být hlučný.
  • Spotřebovává více elektrické energie, tzn. náklady na provoz tepelného čerpadla jsou vyšší.

Radiální ventilátor

  • Má vyšší účinnost než klasický ventilátor (cca 85 %).
  • Je o cca 3 dB méně hlučný než klasický ventilátor.
  • Spotřebovává méně elektrické energie, tzn. náklady na provoz tepelného čerpadla jsou nižší.

Díky nižší hlučnosti jsou tepelná čerpadla s radiálním ventilátorem vhodná pro naprostou většinu rodinných domů.

Správnost instalace má na hluk přímý vliv

Jakmile zvolíte tepelné čerpadlo s nízkou hlučností, ještě není vyhráno. Nezapomeňte, že nesprávná instalace může zvýšit hlučnost stroje dokonce několikanásobně. Proto doporučujeme montáž od odborné firmy, která za správnost ručí.

Nejtišší tepelná čerpadla na trhu

Mezi nejtišší stroje na trhu se řadí tepelná čerpadla země/voda od alpha innotec. Jsou totiž tišší než šepot (29 dB ve vzdálenosti 1 m). Zároveň jsou vybavena i tichým módem, který po aktivaci snižuje otáčky kompresoru i ventilátoru, a tím snižuje jejich hlučnost o další 4 dB. Díky tomu máte jistotu, že se nerušeně vyspíte nejen vy, ale i vaši sousedi.

Montáž tepelných čerpadel alpha innotec zajišťují partneři, za které společnost ručí. Uvedení čerpadla do provozu provádí dokonce sám výrobce.

Vývoj tepelných čerpadel v nejmodernějším evropském vývojovém centru

Alpha innotec se pyšní skvěle propracovaným vývojovým a testovacím centrem. Jejich tepelná čerpadla se zde podrobují těm nejtěžším zkouškám, které na ně čekají v běžném provozu. Procházejí sérií simulací podmínek běžného používání. Díky tomu je výrobce schopný dopředu odhadnout chování, životnost a funkčnost každé součástky tepelného čerpadla a garantovat zákazníkům jejich spokojenost.