Absolventi českých technických fakult patří mezi nejlepší v Evropě

U příležitosti Haly roku Akademik 2019 jsme se sešli a požádali o krátký rozhovor Radka Těšíka, vedoucího marketingu skupiny LLENTAB, jednoho z hlavních partnerů akce.

Kde spatřujete efekt účasti vaší firmy na Hale roku Akademik?

Především je nám soutěž velmi blízká již svým zadáním. Studenti mají za úkol navrhnout optimální konstrukční řešení. Velmi zjednodušeně řečeno, je to podobné naší činnosti. Již od roku 1972 totiž vyvíjíme efektivní řešení návrhu, výroby i montáže ocelových konstrukcí.

A další důvody?
LLENTAB je jedna z vůdčích společností v oboru, a to nejen v ČR. Jen pro představu, za dobu naší existence jsme v Evropě postavili téměř 15 000 halových objektů (v ČR ke konci roku to bylo 1 460 hal). Silné interní projekční oddělení je důležitým článkem celého našeho procesu a u nás ve skupině působí okolo 100 projektantů.

Začal jsem sice takto ze široka, ale mým cílem bylo vyzdvihnout kvalitu a důležitost českého vysokého učení, které je na velmi vysoké úrovni. Absolventi pro LLENTAB vždy byli velkým přínosem a nezřídka u nás nastoupili do svého prvního zaměstnání a již s námi zůstali. Cítíme tak morální povinnost alespoň částečně budoucí absolventi podpořit a dát jim do startu jejich kariéry něco navíc.

Cena, kterou jste věnovali do soutěže, je velice lukrativní…
Studenti, kteří pojedou na týdenní stáž do Švédska, budou mít možnost vidět jak haly navrhujeme, vyrábíme a stavíme. Budou mít možnost navštívit unikátní reference co do rozlohy nebo rozpětí bez vnitřních sloupů. Bonusem navíc je i malebné místo ve kterém se naše centrála nachází – město Kungshamn, které leží na západním pobřeží Švédska. Zajímavostí je, že cca 3 km vzdušnou čarou od našeho výrobní areálu je světově uznávané testovací centrum korozi a v právě v těchto podmínkách se rodí haly LLENTAB.

Hovořil jste o optimalizaci. Takže navrhujete haly s menším množstvím oceli?
Ano, máme prověřené, že opravdu u určitých typů hal dosahujeme úspory až 20 % hmotnosti oceli v porovnání s konkurencí, a to při zachování veškerých požadovaných technických parametrů. Avšak naším neopomenutelným přínosem je schopnost optimalizace projektu například u velkorozponových hal, různých vestaveb a technologických rozvodů. Tím jsem se opět vrátili k důležité roli, kterou hraje naše projekční oddělení v celém procesu realizace projektu.

Související články