KKCG Real Estate otevřela Bořislavka Centrum. Časopis Konstrukce chystá o komplexu „přílohu“

publikováno:
autor:
Bořislavka Centrum Bořislavka Centrum

Společnost KKCG Real Estate Group (KKCG REG) otevřela v pátek 4. června 2021 nový komplex budov BOŘISLAVKA CENTRA. Kancelářsko-obchodní komplex sestává ze čtyř nepravidelných skleněných krystalů, které vytváří přímo nad stanicí metra Bořislavka živé lokální centrum a podtrhuje význam městské radiály Evropská. Moderní architekturu významně doplňují díla současných českých umělců. Do nových kanceláří se v průběhu června přestěhují mimo jiné i společnosti ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka.

Po téměř třiceti letech se v Praze 6 podařilo architektonicky vyřešit komplikovaný pozemek, který protínají ulice Evropská, Liberijská a Kladenská. Investor – společnost KKCG REG – tento pozemek zakoupil v roce 2012 a následně vypsal mezinárodní architektonickou soutěž. Z té vyšel vítězně návrh architektonické kanceláře Aulík Fišer Architekti (AFA). Hlavními autory řešení jsou Jan Aulík a Leoš Horák.

Samotná stavba v hodnotě více než 3,5 miliardy korun trvala tři roky a byla řízena napřímo týmem investora ve spolupráci s construction manažerem Ruby Project Management. Vloni BOŘISLAVKA CENTRUM získalo ocenění Best International Office Development 2019/2020 udělované v rámci soutěže International Property Awards.

V budově se nachází téměř 30 000 m2 kanceláří, více než 60 retailových jednotek bude využívat cca 10 000 m2 obchodní plochy. K dispozici je také 580 parkovacích míst v podzemí, kde jsou samozřejmostí elektrické nabíjecí stanice. Pro kancelářské nájemce je k dispozici kolárna včetně hygienického zázemí.

V časopise KONSTRUKCE číslo 3/2021 (vydání na přelomu června a července) bude o centru Bořislavka připraveno mnoho zajímavých doplňujících informací o založení stavby, konstrukčním a materiálovém řešení či fasádě…