Konference BIM Open 2020 – zcela otevřeně a prakticky

publikováno:
autor:

Pátý ročník BIM konference je určen pro všechny zájemce o uplatnění BIM (Building Information Modelling), tj. inteligentního 3D informačního modelu stavebního objektu. Konference je zaměřená na konkrétní využití Autodesk BIM aplikací pro pozemní a liniové stavby. Několik firem, které již používají BIM, vás seznámí se svými zkušenostmi uplatnění BIM. Akce se bude konat 22. září 2020 v Multifunkční aule GONG v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě. Aktuální program konference je ke stažení ZDE.

V rámci doprovodného programu bude připravena ukázka prostorového 3D skeneru FARO přímo v provozu, letecké scanování za pomocí dronu od společnosti G4D. Vyzkoušet na vlastní kůži můžete virtuální a rozšířenou realitu s CAD stavebními modely z programů Revit a Navisworks. Vizualizační schopnosti aplikace Enscape a Lumion. Podívat se také budete moci na 3D tiskárnu stavebních modelů a nové plotry společnosti HP. Stánek firmy 3D Connexion s unikátní 3D polohovacími zařízeními pro CAD modely. Na místě bude také spousta dalších partnerů, kteří si pro vás připravili ukázky svých prací.

Konference je určená pro architekty a projektanty stavebních a infrastrukturních projektů. Dozvíte se potřebné kroky, které se týkají přímo vás při zavádění BIM při práci s CAD programy. Vše si můžete vyzkoušet konkrétně na praktických workshopech za dohledu techniků.

Na akci by taktéž neměli chybět manažeři stavebních firem. Zavádíte nebo chcete zavést BIM? Co pro to musíte udělat? Na co naráží ostatní firmy při zavádění jako je Skanska, MFS Digital, Moravia Consult a další? Jaký se posunuje zavádění BIM na vládní úrovni a co od vlády můžeme další roky čekat? Na tyto a další otázky získají všichni přítomní potřebné odpovědi.

Přínosná bude konference i pro investory. Role investora je při uplatnění BIM velmi důležitá. Osvícení investoři na BIM slyší stále víc a víc, protože BIM – to jsou přece ušetřené peníze. Seznamte se s aktuálními možnostmi efektivní komunikace se všemi členy stavebního procesu a přesnějším a rychlejším posuzováním stavby.

Množství podnětných informací mohou na akci získat i zástupci vzdělávacích institucí. Ať už jste učitel nebo žák střední nebo vysoké školy a chcete se zorientovat na reálných ukázkách z praxe, pak je konference pro vás. Podívejte se, jak v praxi firmy fungují s aplikacemi jako AutoCAD, Revit a Civil 3D při nasazování BIM ve stavebních a infrastrukturních projektech.

Registrovat se na BIM OPEN 2020 je možné ZDE.