Ležácké tanky pro Budějovický Budvar

publikováno:
autor:
Průběh výroby v ZVU STROJÍRNÁCH Průběh výroby v ZVU STROJÍRNÁCH

Společnost ZVU STROJÍRNY ukončila v květnu loňského roku expedici 24 kusů ležáckých tanků o objemu 2 100 hektolitrů a deseti 244 hektolitrových tanků jako součást komplexní dodávky pro Budějovický Budvar n. p. Celková hodnota kontraktu činí více než 100 mil. Kč.

Nerezové tanky jsou přes 14 metrů dlouhé a jejich průměr je téměř pět metrů. Doprava z Hradce Králové byla zajištěna kamiony s návěsem a trvala přibližně 12 hodin.

„Jsme rádi, že jsme měli možnost dodat ležácké tanky pro národní podnik takového věhlasu, jako je Budějovický Budvar. Stálo za tím hodně práce a na svou práci jsme náležitě pyšní,“ řekl Ing. Lumír Al‑Dabagh, generální ředitel ZVU STROJÍRNY, a. s.

„Pro představu, celková nově instalovaná kapacita tanků obsahuje takové množství piva, že by si mohli dát všichni obyvatelé ČR jedno pivo společně v 1 den (cca 10 milionů půllitrů),“ řekl ředitel obchodní divize Ing. Martin Kovář.

„Vzájemná spolupráce se společností ZVU STROJÍRNY, a. s., byla velmi dobrá. Průběh dodávky a montáže nových ležáckých tanků proběhl bez problémů, a to včetně náročné koordinace s poměrně složitou stavbou nad stávajícím ležáckým sklepem přímo uprostřed pivovaru, který i v průběhu výstavby fungoval bez omezení výkonu,“ řekl Adam Brož, sládek pivovaru Budějovický Budvar n. p.

Kompletní montáž byla dokončena v srpnu 2018. Dle plánu bylo první pivo z těchto tanků stáčeno a dostupné na trhu před Vánocemi 2018.

 

Související články