Unikátní spirálová vrata ve službách pivovaru

Odjakživa se lidstvo snažilo odhadnout, jak bude vypadat budoucnost. V novém logistickém centru Budvaru, otevřeném na jaře 2018, je to možné vidět už dnes. Investice ve výši stamilionů korun ukazuje, jak efektivně a spolehlivě uspokojit rostoucí poptávku po pivu z Českých Budějovic a zároveň vyřešit dopravní obslužnost, zvýšit kapacitu skladu a zrychlit veškeré procesy. To vše se povedlo i díky vratovým systémům EFAFLEX, které jsou spolehlivou součástí plně automatizovaného logistického centra.

EFAFLEX do nového centra dodal úctyhodných 32 spirálových vrat. Vrata jsou instalována především na válečkových dopravnících a zajišťují oddělení vnitřních skladovacích prostor, ale zabezpečují také výstup do venkovních prostor. Vrata na venkovním opláštění jsou pak v zateplené variantě z důvodů energetických úspor.

Firma na stavbu formou subdodávky zajistila i kompletní dodávku 15 kusů nakládacích můstků, límců i naváděcích kolejí a pak také jednu nůžkovou plošinu, jedny požární vrata sekční a jedny rolovací.

To vše podle přesně stanoveného harmonogramu výstavby, kdy se jednotlivá vrata zadávala do výroby na základě obdržené dokumentace. Po ní následovala jejich montáž a napojení na centrální řídicí systém a odzkoušení všech požadovaných funkcí. Velkou výhodou společnosti EFAFLEX při montáži byl fakt, že má s obdobnými náročnými instalacemi velké zkušenosti. Zejména díky dlouhodobé spolupráci se společností SSI Schäfer, která je významným evropským dodavatelem skladovací technologie. Vratové systémy od společnosti EFAFLEX tak mají ty nejlepší reference nejen z tuzemska, ale i zahraničí.

Provoz logistického centra Budvaru klade vysoké nároky na každou část distribučního procesu. Žádné zbytečné prostoje, žádné zbytečné čekání na servis nebo zdlouhavou dodávku a montáž porouchaného dílu. EFAFLEX se svou patentovanou technologií vrat se spirálou garantuje dlouhou životnost a to i při častém používání. Díky uvedené technologii není výjimečných ani 250 tisíc cyklů otevření vrat za jeden jediný rok.

Spolehlivost a záruka rychlého servisu jsou důležité i z dalšího hlediska – menší část produktů se expeduje chlazená. Každá porucha a čekání na opravu je tak ekonomickou ztrátou, která se s prodlužujícím čekáním neustále zvětšuje.

O FIRMĚ EFAFLEX

EFAFLEX svým zákazníkům nabízí spolehlivé vratové systémy s dlouhou životností a garancemi – dodáním většiny náhradních dílů již do 24 hodin a jejich montáž vlastními pracovníky v rámci služby EFACARE. To jsou benefity, které žádný jiný dodavatel vratových systémů svým klientům nenabízí.

VÝHODY VRAT EFAFLEX

 • Splnění nejpřísnějších potravinářských norem
 • Snadné čištění
 • Nejvyšší možná rychlost
 • Špičková izolace vrat
 • Minimalizace tepelných ztrát
 • Jedinečná konstrukce, která umožňuje provoz spolehlivý provoz až do – 30 °C
 • Dokonalé těsnění vrat
 • Ideální zachování chladícího řetězce
 • Výroba vrat přímo v České republice
 • Spolehlivý provoz při počtu až 200 tisíc cyklů za rok
 • Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky výrobce vrat
 • Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Z podkladů Efaflex

Související články