Main - Město a světlo

LIBERTY Steel získala první výrobní závod v Polsku

publikováno:
autor:
Huta Częstochowa - první válcování Huta Częstochowa - první válcování

LIBERTY Steel Group, která je součástí GFG Alliance Sanjeeva Gupty, si najala jednu z největších polských hutí, Hutu Częstochowa. Výroba v huti již byla obnovena a válcovna vyválcovala první tlusté plechy z oceli vyrobené v ostravské huti LIBERTY.

Polskou huť si do poloviny roku 2021 od insolvenčního správce najala Společnost Corween Investments, jejíž název se změní na LIBERTY Częstochowa. LIBERTY také v souladu s postupem, který určil soud, připravuje koupi huti.

Jsme velmi rádi, že můžeme zahájit činnost v Polsku, zemi s dlouhou a silnou průmyslovou tradicí, a obnovit výrobu Huty Częstochowa. Rád bych v rodině LIBERTY Steel přivítal 1 200 kvalifikovaných a velmi motivovaných pracovníků polské huti a poskytl jim nyní jistotu, neboť poslední rok pro ně byl náročný,“ řekl Sanjeev Gupta, výkonný předseda GFG Alliance a skupiny LIBERTY Steel.

Získáním Huty Częstochowa, která je schopna ročně vyrobit ve své elektrické obloukové peci až 0,7 milionu tun oceli a ve válcovně až 1,2 milionu tun tlustých plechů, posílí skupina LIBERTY svou pozici v evropském sektoru výroby ekologické oceli. Díky tomu, že Huta Częstochowa leží v blízkosti dalších podniků LIBERTY, zejména pak hutě LIBERTY Ostrava v České republice, bude moci využít synergií a zkušeností týmů pro prodej, marketing a distribuci napříč Evropou.

„Máme připraven plán, jak huť dále rozvíjet. Věřím, že ji můžeme rozvíjet tak, aby se stala dlouhodobě ekonomicky, společensky a ekologicky udržitelná,“ dodal Gupta.

Další informace o plánu rozvoje pro Hutu Częstochowa budou oznámeny později.

Aktuálně

Hlavní město obdrželo od Centra světového dědictví UNESCO odborný posudek na urbanistickou studii, která byla výsledkem mezinárodní soutěže na rozvoj území v okolí Masarykova nádraží. UNESCO v něm skrze své poradní orgány konstatuje, že studie má “potenciál lépe odhalit výjimečnou světovou hodnotu této části Prahy.“ Čtvrť, která podle návrhu vznikne, pak UNESCO hodnotí jako “vstřícnou jak ke svému bezprostřednímu kontextu, tak k urbanistické morfologii Prahy obecně.“ Pozitivní zprávy přicházejí po dlouhém období, kdy byly vztahy mezi Centrem světového dědictví UNESCO a Prahou spíše napjaté.

 

www.praha.eu

Kalendář akcí