LIBERTY Steel získala první výrobní závod v Polsku

publikováno:
autor:
Huta Częstochowa - první válcování Huta Częstochowa - první válcování

LIBERTY Steel Group, která je součástí GFG Alliance Sanjeeva Gupty, si najala jednu z největších polských hutí, Hutu Częstochowa. Výroba v huti již byla obnovena a válcovna vyválcovala první tlusté plechy z oceli vyrobené v ostravské huti LIBERTY.

Polskou huť si do poloviny roku 2021 od insolvenčního správce najala Společnost Corween Investments, jejíž název se změní na LIBERTY Częstochowa. LIBERTY také v souladu s postupem, který určil soud, připravuje koupi huti.

Jsme velmi rádi, že můžeme zahájit činnost v Polsku, zemi s dlouhou a silnou průmyslovou tradicí, a obnovit výrobu Huty Częstochowa. Rád bych v rodině LIBERTY Steel přivítal 1 200 kvalifikovaných a velmi motivovaných pracovníků polské huti a poskytl jim nyní jistotu, neboť poslední rok pro ně byl náročný,“ řekl Sanjeev Gupta, výkonný předseda GFG Alliance a skupiny LIBERTY Steel.

Získáním Huty Częstochowa, která je schopna ročně vyrobit ve své elektrické obloukové peci až 0,7 milionu tun oceli a ve válcovně až 1,2 milionu tun tlustých plechů, posílí skupina LIBERTY svou pozici v evropském sektoru výroby ekologické oceli. Díky tomu, že Huta Częstochowa leží v blízkosti dalších podniků LIBERTY, zejména pak hutě LIBERTY Ostrava v České republice, bude moci využít synergií a zkušeností týmů pro prodej, marketing a distribuci napříč Evropou.

„Máme připraven plán, jak huť dále rozvíjet. Věřím, že ji můžeme rozvíjet tak, aby se stala dlouhodobě ekonomicky, společensky a ekologicky udržitelná,“ dodal Gupta.

Další informace o plánu rozvoje pro Hutu Częstochowa budou oznámeny později.