Ranta Barrandov od YIT hlásí dokončení hrubé stavby první etapy

publikováno:
autor:

Projekt Ranta Barrandov od společnosti YIT má hotovou hrubou stavbu první etapy. Zájemci z ní skoupili téměř 50 procent bytů, k prodeji zbývá 78 jednotek. Na konec roku je naplánována kolaudace a obyvatelé se budou moci nastěhovat na jaře 2021. Připravuje se také spuštění druhé etapy. Celý komplex bude tvořit osm bytových domů.

V hrubé stavbě vyrostly železobetonové konstrukce čtyř budov první etapy a nyní se postupně osazují okna. Uvnitř domů se pracuje na příčkách, montují se rozvody a v brzké době se začnou nanášet omítky. Venkovní práce se aktuálně soustředí na střechy a fasády objektů. „Při výstavbě areálu Ranta Barrandov přesně dodržujeme stanovený harmonogram. V současnosti byla dokončena hrubá stavba bloku čtyř budov, kolaudaci této fáze projektu očekáváme v listopadu letošního roku. V dubnu 2021 by se pak měli stěhovat noví obyvatelé,uvádí Dana Bartoňová, obchodní ředitelka YIT Stavo.

Realizace první etapy byla zahájena loni v lednu, na trh přinese 141 nízkoenergetických bytů ve finském stylu. Developer je nabízí v dispozicích od 1+kk do 5+kk a velikostech 32 m2 až 140 m2. K většině jednotek náleží balkon, terasa či předzahrádka. Zájemci si mohou vybrat podlahové krytiny, obklady, dlažby a interiérové dveře z několika variant standardního vybavení. Přímo v online konfigurátoru na webových stránkách mají možnost si vyzkoušet, jak bude interiér jejich bytu vypadat. „V celém projektu počítáme s řadou komerčních prostor pro drobné obchody a služby, v nichž mohou vzniknout například lékárna či prodejna čerstvého pečiva. Navíc se rozvíjí i sousedství areálu, kde jiný investor plánuje supermarket, další nebytové jednotky a multifunkční sportoviště. Zdejší lokalita tak bude pro bydlení ještě atraktivnější,“ dodává Dana Bartoňová.

Projekt Ranta Barrandov roste v ulici Wassermannova v městské části Praha 5. Rezidenční komplex vzniká ve dvou etapách. Bude ho tvořit celkem 8 bytových domů s proměnlivou výškou mezi čtyřmi až osmi nadzemními podlažími. O architektonické řešení se postaral ateliér C.A.I.S. architekti, který respektoval rysy skandinávské architektury, jež je pro YIT typická. V okolí se nachází veškerá občanská vybavenost, výhodou je dobrá dopravní dostupnost do centra i blízkost přírody. Projekt nabídne rovněž bezpečný park ve vnitrobloku, kde se nacházejí předzahrádky příslušných bytů.