Letošní seminář Žárové zinkování ve stavebnictví se bude konat v dubnu v Kroměříži

Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com) Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com)

Asociace českých a slovenských zinkoven, z. s., (AČSZ) pořádá – ve spolupráci s Českou asociací ocelových konstrukcí (ČAOK) – další ročník semináře Žárové zinkování ve stavebnictví. Letošní setkání specialistů v oboru se uskuteční ve středu 8. 4. 2020 v hotelu U Zlatého kohouta v Kroměříži.

Seminář se tradičně skládá ze dvou částí. V rámci té praktické účastníci mohou zhlédnout ukázku procesu žárového zinkování. Teoretická část proběhne v hotelu U Zlatého kohouta a praktická v žárové zinkovně společnosti WIEGEL Pravčice žárové zinkování s. r. o.

AČSZ a ČAOK společně pořádají seminář o žárovém zinkování pravidelně každý rok, vždy na jaře v Česku a na podzim na Slovensku. Aby byla zájemcům o seminář zajištěna vhodná logistická dostupnost, střídají se místa konání – regiony jednotlivých zemí.

Odborný a technicky zaměřený seminář je určen projektantům, výrobcům ocelových konstrukcí, technologům a dalším specialistům, kteří rozhodují o protikorozní ochraně ocelových stavebních výrobků.

Program semináře je sestaven tak, aby všichni účastníci semináře získali informace nejen o výhodách a možnostech použití povlaku žárového zinku, ale i praktické ukázky toho, jak navrhnout a vyrobit součást pro žárové zinkování nebo aplikaci duplexního systému (povlak žárového zinku + nátěr). Přítomní se vždy seznámí i s tím, s jakými jevy se u povlaku žárového zinku mohou setkat, ve kterých normách lze nalézt informace a rady a také, jak dlouho v daném korozním prostředí bude zinek chránit pozinkovaný výrobek. Seminář bude rozšířen o přednášku profesora Františka Walda z ČVUT v Praze, a to na téma Chemické složení ocelí pro zvýšení požární odolnosti žárovým zinkováním.

Seminář je pojat i jako diskusní fórum, kde se mohou účastníci kdykoliv dotázat na podrobnosti k projednávanému tématu, podělit se o své zkušenosti z praxe nebo hledat radu pro řešení svého problému. Kromě informací a doporučení obdrží všichni účastníci semináře i studijní materiál, který mohou následně využít ve své praxi.

PROGRAM SEMINÁŘE:

  • Koroze, stanovení korozního prostředí, stupně korozní agresivity, volba protikorozní ochrany (Ing. Kateřina Kreislová, Ph.D.)
  • Žárové zinkování v komerčních zinkovnách (Ing. Petr Strzyž)
  • Navrhování a provádění součástí pro žárové zinkování (Ing. Leoš Čihák, MBA)
  • Příprava a kompletace rozměrných konstrukcí (Ing. Leoš Čihák, MBA)
  • Chemické složení ocelí pro zvýšení požární odolnosti žárovým zinkováním (prof. Ing. František Wald, CSc.)
  • Normy pro žárové zinkování (Ing. Petr Strzyž)
  • Tvorba povlaku žárového zinku (Ing. Petr Strzyž)
  • Morfologie povlaků žárového zinku (Ing. Petr Strzyž)
  • Duplexní systém (Ing. René Siostrzonek, Ph.D.)
  • Tlakovzdušné tryskání – Sweeping (Ing. Petr Koval)
  • Jevy povlaků žárového zinku (Bc. Jiří Nobicht)
  • WIEGEL Pravčice žárové zinkování s. r. o. (Bc. Antonín Kozubík)
  • Doprovodný program: Exkurze do pozinkovny společnosti WIEGEL Pravčice žárové zinkování s. r. o.

Další informace o semináři najdete (spolu s pozvánkou a přihláškou) na stránkách www.acsz.cz nebo časopisu KONSTRUKCE (www.konstrukce.cz) – mediálního partnera akce. Pro bližší podrobnosti kontaktujte kanceláře AČSZ nebo ČAOK.

Ing. Petr Strzyž
Asociace českých a slovenských zinkoven, z. s.

Aktuálně

Blíží se uzávěrka pro přihlašování děl do 8. ročníku České ceny za architekturu. Pospěšte si!

Přihlášku je možné podat do 13. dubna 2023 prostřednictvím online formuláře, a to bezplatně.

O vítězství v nejprestižnější tuzemské architektonické soutěži letos rozhodne Winy Maas, Taba Rasti, Joakim Lindmarker, Gilma Teodora Gylytė, Maike van Stiphout, Deyan Sudjic a Oliver Sadovský.

Kalendář akcí