Před premiérovým Zákaznickým dnem firmy Excon byl ve výrobní hale v Teplicích pokřtěn robot TONDA V808

Desítky zástupců zákazníků se sešly ve středu 12. června 2019 ve výrobních prostorách společnosti Excon, a.s., v Teplicích. Cílem setkání bylo prezentovat stávajícím či potenciálním klientům nové výrobní možnosti firmy, především pak zakázkovou výrobu ocelových konstrukcí, a výrobcům ocelových konstrukcí různé úrovně spolupráce či kooperace. Jen pár hodin před samotným zahájením Zákaznického dne byl v rámci interní akce pokřtěn robot TONDA V808. Tuto událost připomíná symbolický Rodný list umístěný na unikátním automatizovaném pracovišti, které nemá v podmínkách Česka obdoby.

Přímo na místě všechny hosty přivítalo téměř kompletní vedení společnosti Excon. Zákaznický den začal představením celého výrobního areálu a popisem jednotlivých hal. O to se postaral ředitel pro realizace Štěpán Trantina. „Stávající kapacita výroby ocelových konstrukcí činí 300 tun měsíčně. Rádi bychom se dostali na 500 tun měsíčně“ uvedl při předávání informací o plánech a vizích společnosti. 

Následovala prezentace nové vize a strategie firmy. O to se postaral Miloslav Lukeš – technický ředitel Excon. „Hodláme určovat trendy v komplexní realizaci ocelových konstrukcí. Komplexní realizace zahrnuje návrh-výrobu-montáž “ uvedl M. Lukeš. Ve své prezentaci se zaměřil na proces přípravy výrobní dokumentace a dat pro výrobu, který je realizován prostřednictvím vlastního software ALeX. Popsal taktéž všechny nové CNC stroje ve výrobních halách a nastínil specifika a výhody automatizované výroby. Posluchači se pak mohli seznámit i s tvarovými výrobky z hutního materiálu, které bude Excon využívat jak pro své ocelové konstrukce tak dodávat zákazníkům z řad výrobců ocelových konstrukcí. Na závěr ještě zmínil nový produkt firmy, a to návrh, výrobu a montáž ocelových hal. 

Poté se účastníci přesunuli a postupně prošli všemi výrobními prostory, a to za doprovodu například obchodního ředitele Martina Kováře či Ivana Šulce, který bude mít na starosti prodej tvarových výrobků z hutního materiálu, tedy zakázkovou náplň nových výrobních linek. Přímo v reálném provozu hosté viděli například automatizovanou pilovrtací pálící linku Voortman s délkou plechu 850 až 6 100 mm a šířky 200 až 2050 (při tloušťce 6 až 75 mm). V další fázi pak byla k vidění pilovrtací linka od stejného nizozemského výrobce s pracovním rozsahem 10 – 450 mm (výška profilu), 60 až 1 050 mm (šířka profilu). „Cílem automatizace výroby jsou přesně opracované položky, tedy profily připravené pro další zpracování ve výrobním procesu,“ vysvětlil M. Lukeš. Nejvíce pak přítomné zaujalo robotizované pracoviště Voortman s robotem TONDA. „Plazmové pálení umožňuje flexibilitu tvaru pálení na konci nebo volné délce profilu, či pálení drážkových profilů. Maximální tloušťka pásnice (stěny) činí 80 mm (minimum pak 3 mm),“ popsal toto centrum I. Šulc.

„Zákaznický den splnil svůj účel, zájem byl značný a již se připravujeme na další. Ten by se měl konat 17. července 2019, opět v prostorách výrobního závodu v Teplicích,“ uvedla výkonná ředitelka a místopředsedkyně představenstva společnosti Excon Kateřina Čapková. Zájemci o účast mohou kontaktovat již nyní Ivanu Fryšovou na frysova@excon.cz.

Pozvánka na akci je ke stažení ZDE.

Související články