Gebrüder Weiss plánuje rozšíření skladů v areálech Jeneč a Syrovice

publikováno:
autor:
Gebrüder Weiss - sklad Syrovice Gebrüder Weiss - sklad Syrovice

Rozšíření překládkových skladů a implementaci moderních technologií plánuje společnost Gebrüder Weiss pro své sklady v Jenči a Syrovicích. Úpravy prostor umožní zvýšit objem odbavených zakázek a zároveň poskytnou jejich efektivnější a rychlejší expedici. Práce na obou centrálách započnou v dubnu letošního roku a jejich dokončení je plánováno za 5 až 6 měsíců. Celková výměra skladovacích prostor tak vzroste na 30 360 m2.

Více než 5 000 m2 nových překládkových prostor

Překládkový a logistický sklad v areálu Jeneč se z původních 18 000 m2 rozroste o 3 500 m2, celková plocha bude mít tedy nově rozlohu 21 500 m2. V Syrovicích se bude rozšiřovat o 1 560 m2 a skladovací prostory budou disponovat kapacitou 8 860 m2. „Nutnost navýšení kapacit u našich dvou páteřních terminálů v České republice je ukazatelem naší velmi příznivé pozice na českém trhu, kterou chceme nadále posilovat a upevňovat. V rámci rozšíření skladů zvýšíme počet ramp na překládce o 42, díky čemuž budeme schopni naráz odbavit ještě větší počet vozidel. V kombinaci s většími prostory nám to umožní zvýšit počet a rychlost odbavení zásilek, jejich množství totiž neustále narůstá. Moderní technologie naopak pomohou s dalším zvýšením kvality a efektivity našich služeb,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Přestavba za plného provozu

„Rozšíření kapacit skladů plánujeme od loňského roku, vše je tedy detailně naplánováno. Úpravy se uskuteční za plného provozu a přestavba nebude mít vliv na odbavování stávajících zásilek,“ dodává Jan Kodada. Terminály v Jenči a Syrovicích se řadí k 9 českým pobočkám logistické společnosti působící po celém světě. Od svého vstupu na český trh v roce 1992 si společnost Gebrüder Weiss vybudovala v České republice stabilní pozici a svým zákazníkům nabízí komplexní sortiment přepravních a logistických služeb. Portfolio služeb Gebrüder Weiss zahrnuje přepravní služby od kusových zásilek, celovozové přepravy, až po speciální zakázky divize Break Bulk prostřednictvím pozemní, letecké nebo námořní přepravy.