Slavnostní otevření nové výrobní haly pro výrobu ocelových mřížových roštů MEA METAL APPLICATIONS v Plzni

Slavnostního otevření a přestřižení pásky se zúčastnili (zleva): Petr Vlk – ředitel Věznice Plzeň, Torsten Wende – jednatel společnosti MEA, Zdeněk Pilík – předseda představenstva stavební společnosti Berger Bohemia a.s. Slavnostního otevření a přestřižení pásky se zúčastnili (zleva): Petr Vlk – ředitel Věznice Plzeň, Torsten Wende – jednatel společnosti MEA, Zdeněk Pilík – předseda představenstva stavební společnosti Berger Bohemia a.s.

V úterý 29. června 2021 proběhlo v areálu Věznice Plzeň slavnostní otevření nové výrobní haly, která bude sloužit pro zaměstnávání odsouzených osob v kovovýrobě.

Projekt vznikl na základě již více jak 20leté spolupráce mezi Věznicí Plzeň a společností MEA Metal Applications s.r. o. Slavnostní akt proběhl za účasti zástupců Vězeňské služby České republiky, společnosti MEA jako investora, stavební společnosti Berger Bohemia a. s. a Krajského ředitelství Police České republiky.

V nové výrobní hale o celkové ploše 7 228 m2 , délce 172 metrů a výšce až 13 metrů bude umístěna technologie výroby ocelových mřížových roštů včetně povrchové úpravy zinkováním. Hlavní materiálový tok zahrnují vysekávací linky, hydraulické lisy, ruční svařování a povrchové úpravy.

Práce odsouzených bude probíhat ve třísměnném provozu. Odsouzení, kterých bude celkem 300, budou přicházet do haly prostřednictvím nově vytvořeného propojovacího bezpečnostního koridoru, jenž spojí hlavní areál věznice s areálem nové haly kovovýroby.

Investice společnosti MEA ve výši více než 280 000 000 Kč je dalším vyústěním úspěšného 25letého působení výrobního závodu MEA v Plzni, vysoké kvality práce místních pracovníku a potvrzením záměru dalšího dlouhodobého působené a rozvoje společnosti v České republice.

Nová výrobní hala a moderní technologie výroby utváří komplexní (ucelený) výrobní proces, který je nezbytným předpokladem k dosažení celé řady výrobních optimalizací. Zároveň tato investice do moderního výrobního zázemí výrazně přispěje k resocializaci odsouzených v ČR.

MEA Metal Applications s.r.o.