VÍTKOVICE STEEL nabírají nové zaměstnance pomocí moderních technologií

publikováno:
autor:
Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com) Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com)

Společnost VÍTKOVICE STEEL pokračuje v náboru nových zaměstnanců i v době omezujících opatření kvůli koronaviru. V příštích týdnech nastoupí do firmy tři desítky nových pracovníků. Pohovory s nimi probíhaly formou videohovorů a moderních aplikací. Personální úsek si vytvořil pro komunikaci se zájemci o práci i vlastního chatbota.

„Jdeme s dobou, i těžký průmysl umí být moderní. Nechtěli jsme během nouzového stavu a omezení osobních kontaktů úplně zastavit nábor nových zaměstnanců, proto jsme začali využívat ve velké míře různé formy on-line komunikace a nově také prvky umělé inteligence v podobě chatbota, kterému jsme dali jméno Vítek,“ vysvětlila Kateřina Nogolová, personální ředitelka a členka představenstva společnosti VÍTKOVICE STEEL.

Společnost aktuálně potřebuje hlavně jeřábníky, paliče a vazače. V minulých týdnech personalisté vybrali 30 nových zaměstnanců, chtějí nastoupit co nejdříve, vzhledem k okolnostem ale budou přijati postupně v souladu s uvolňováním omezujících opatření ve firmě.

VÍTKOVICE STEEL využívají k náboru nových pracovníků různé moderní trendy, zejména sociální sítě a pracovní portály. Osvědčila se i spolupráce se stávajícími zaměstnanci, kteří mohou doporučit vhodné kandidáty. Trendem je také automatizace rutinních činností. Chatovací robot, kterého si začátkem dubna vytvořil personální úsek sám podle svých potřeb, pomáhá se základní komunikací se zájemci o práci a tím šetří čas i kapacity personalistů. Funguje nepřetržitě 24 hodin denně 7 dní v týdnu prostřednictvím sociální sítě. „Náš chatbot se umí cíleně ptát na představy o práci a zároveň si také my specifikujeme profil kandidáta. Tím se dostáváme k jádru věci i bez přítomnosti reálného člověka z našich řad. Pokud však chce uživatel komunikovat s naším pracovníkem, tak to zajistíme,“ doplnila personální ředitelka.

Výroba ve společnosti VÍTKOVICE STEEL pokračuje podle plánu, žádné omezení výroby kromě preventivních ochranných opatření nebylo nutné zavést.