Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje: Není to jen o číslech, ale také o pocitech

Ladislav Okleštěk Ladislav Okleštěk

Lidé si zvykli popisovat svět čísly a grafy. Je to bezpochyby správný postup, protože takto dokážeme věcně reflektovat všední realitu – pomocí cifer můžeme řídit ekonomiku, zdravotnictví, investice a třeba i cestovní ruch.

Na následujících stranách se setkáte se spoustou číslic, které vám o Olomouckém kraji prozradí mnohé – zjistíte třeba, že jde o region s mimořádně zajímavým ekonomickým potenciálem, rozmanitým průmyslem a lukrativní nabídkou investičních příležitostí. Čísla vám také dokážou, jak úspěšně hejtmanství přispívá k tomu, aby kraj rostl a vzkvétal – ať už dobře zacílenými dotačními projekty nebo zcela novými podpůrnými programy, které se v praxi náramně osvědčily a jdou „na dračku“.

Letos například investujeme rekordní sumu do výstavby cyklostezek, chystáme rekonstrukci silnic za stovky miliónů korun, opět podpoříme malé vesnické prodejny, knihovny, sociální služby, hasiče, veřejnou dopravu i zdravotnictví. Hýčkat si budeme naše zlaté vejce – turistický ruch a jedinečnou kulturu.

Máme ještě něco, co se čísly vyjádřit nedá. Vlastně to jde těžko popsat i samotnými slovy. Náš region má srdce, které tepe v každém jeho obyvateli, vesnici i městě. Jeho tlukot uslyšíte jak v nížinách Litovelského Pomoraví, tak na vrcholcích Jeseníků. Proto je Olomoucký kraj tak úspěšný – není to jen kus rozmanité země, ale jedna velká harmonie. Přijeďte se sami přesvědčit, jak libozvučně zní.

Ladislav Okleštěk
hejtman Olomouckého kraje

Související články