Czech and Slovak Galvanizing Award 2021. Poslední výzva pro přihlášení projektů do soutěže

Vítěz posledního ročníku – Komenského most v Jaroměři Vítěz posledního ročníku – Komenského most v Jaroměři

V pravidelných tříletých intervalech vyhlašuje Asociace českých a slovenských zinkoven, z. s. (AČSZ) soutěž, které cílem je prezentovat veřejnosti praktické užití žárově pozinkované oceli v architektuře a stavebnictví a mezi projektanty vzbudit zájem o používání této protikorozní ochrany kovů. Každoročně se v Česku a Slovenské republice realizuje spousta zajímavých projektů, které svou originalitou a technickým řešením zaujmou odborníky doma i v zahraničí. K vítězným projektům z předchozích čtyř ročníků tak připojíme další.

Připomeňme si nejlepší stavby z uplynulých ročníků soutěže CZECH and SLOVAK GALVANIZING AWARD:

  • 2009 – projekt Domov sociální péče Hagibor v Praze, autora Ing. Arch. Jana Línka, L&P ARCHITEKTONICKÝ ATELIER;
  • 2012 – projekt Pokoj v krajině na Modravě, autora Ing. akad. Arch. Jana Šépky, Šépka architekti;
  • 2015 – projekt Cyklomost Slobody spojující Devínskou Novou Ves s Engelhartstettenem v Rakousku, autora Ing. Arch Milana Beláčka,
  • 2018 – projekt Komenského most v Jaroměři, autorů Ing. Vladimíra Janaty, CSc., EXCON, a. s., prof. Ing. Arch. Mirko Bauma a Ing. Arch. Davida Baroše, Baum & Baroš Architekti.

Podmínky pro soutěžící 5. ročníku soutěže o nejvýznamnější stavbu s užitím žárově pozinkované oceli jsou obdobné, jako u předchozích ročníků: zajímavé a originální použití žárově pozinkované oceli na stavbách, které byly dokončeny mezi 1. 1. 2018 až 31. 12. 2020 na území České nebo Slovenské republiky.

Vítěz získá finanční odměnu ve výši 50 000 Kč a nominaci na celosvětovou The Global Galvanizing Awards. Původní termín vyhlášení výsledků a vítězů dalšího ročníku The Global Galvanizing Awards měl být v průběhu mezinárodní konference INTERGALVA 2021 v Itálii, ale vlivem omezení způsobených koronavirem, se konference INTERGALVA přesunula na rok 2022. O termínu a místě vyhlášení výsledků The Global Galvanizing Awards budeme informovat.

Pro více informací o CZECH and SLOVAK GALVANIZING AWARD a The Global Galvanizing Awards kontaktujte kancelář AČSZ. Prosíme o zasílání tipů a kandidátů do soutěže! Uzávěrka přijímání přihlášek je 31. března 2021!

Ing. Petr Strzyž
Asociace českých a slovenských zinkoven, z. s.

Související články