Podpořte dřevěnou stavbu roku. Otevřelo se hlasování veřejnosti

publikováno:
autor:

Již dvanáctým rokem pořádá Nadace dřevo pro život oborovou soutěž Dřevěná stavba roku. Prezentuje díla těch, kteří tvoří stavby šetrné k přírodě. O vítězích v šesti soutěžních kategoriích rozhodne široká veřejnost a odborná porota. Podpořit svým hlasem dílo, které vás nejvíce zaujalo, můžete i vy.

Dřevo pro život, Dřevěná stavba rokuHlasující, kteří budou hlasovat ve všech kategoriích, se automaticky zařazují do soutěže o dvoudenní pobyt ve srubu v Apartmánech na vršku. Hlasování probíhá od 7.3. do 23.3. 2022. Výsledky letošního ročníku budou oznámeny na slavnostním vyhlášení na konci dubna. 

Zájemci mohou hlasovat ve všech šesti soutěžních kategoriích

  • Malé dřevěné konstrukce – realizace Velké dřevěné konstrukce – návrhy
  • Velké dřevěné konstrukce – realizace
  • Dřevěné budovy – návrhy
  • Dřevěné budovy – realizace
  • Dřevěné interiéry – realizace

Spolu s veřejností hodnotí díla i odborná porota. Ta je složená z jedenácti odborníků z oblasti dřevěných konstrukcí, staveb, architektury a interiérového designu. Porotci jsou rozděleni do tří hodnotících skupin podle své expertízy – na dřevěné konstrukce, dřevěné budovy a dřevěné interiéry. 

Přihlášená díla hodnotí zejména podle úrovně jejich technického zpracování, inovativnosti a způsobu využití dřeva. Vítězné projekty z loňských let je možné si prohlédnout v galerii staveb. 

Související články