FIT EURAZIO – spojení firem z oblastí CNC techniky a 3D tisku

publikováno:
autor:
Řezání ocelových profilů Řezání ocelových profilů

Společnost FIT Additive Manufacturing Group, která má za sebou 25 úspěšných let na trhu s profesionálním 3D tiskem, se spojila s českým lídrem na poli CNC techniky, 4ISP s.r.o. Pod novým názvem FIT EURAZIO s.r.o. tak vzniká zbrusu nový subjekt.

FIT Additive Manufacturing Group je firma se zkušenostmi napříč všemi obory, jako prototypy, nenahraditelné součástky, zdravotnictví, vrcholový sport, automotive a jiné. Tyto zkušenosti společnost řadí mezi odborníky, kteří vědí, že 3D tisk je nedocenitelný pomocník tam, kde jiné technologie nestačí a v mnohém předčí běžně využívané technologie. FIT a.g. má největší haly pro výrobu produktů z 3D tiskáren, operuje v Evropě, Spojených státech, Rusku a Japonsku. Dalším logickým krokem bylo posílení role ve Střední a východní Evropě. Fúzí se 4ISP s.r.o., českým lídrem na poli CNC technologií, se pod novým názvem FIT EURAZIO s.r.o. společnost chystá propojit odvětví 3D tiskových a laserových technologií do celku, který bude udávat nový směr průmyslu a služeb. Díky tomuto spojení tak dochází k perfektnímu rozšíření portfolia obou společností, což povede k maximální obslužnosti nových i stávajících zákazníků. FIT EURAZIO rozšiřuje portfolio Laserových a CNC strojů a služeb o nabídku profesionálního 3D tisku od plastu až po kovy.

FIT Eurazio 100% přebírá veškeré obchodní aktivity 4ISP s.r.o., a to nejen v oblasti průmyslových zařízení, ale taktéž v oblastech škol a hobby, protože dobře ví, že právě podpora studentů a tvořivých lidí je pro vývoj a nové nápady klíčový,“ uvádí Petr Tůma, jednatel. „To, o čem jsme dlouho jen snili, se stalo skutečností. S velkou hrdostí vám, našim zákazníkům, dodavatelům a partnerům nyní můžeme oznámit, že se od 1.7. stáváme součástí zavedeného německého koncernu FIT Additive Manufacturing Group – FIT a.g. Jedná se o německou skupinu několika mezinárodních poboček a firem zabývajících se 3D tiskem a CNC technologiemi. Potřebujete-li lasery, frézky či jiné CNC stroje obraťte se na nás, přijedeme k Vám anebo si Váš materiál vyzkoušíte přímo na stroji v našem showroomu. Zakázkové řezání dostalo v květnu k dispozici 4 vláknový laser s dvojnásobným výkonem. Servisní oddělení splnilo svůj cíl do ½ roku 2020 rozšířit servisní služby o upgrade strojů a stojů dodaných jinými dodavateli. A nyní se na nás můžete obrátit také v otázce aditivního /3D tisku. FIT a.g. je největší „továrna“ na 3D tisk na světě. Již dnes Vám rádi zprostředkujeme tisk z neuvěřitelné škály materiálů. Pro české i zahraniční zákazníky toto spojení znamená rozšíření možností, které jim jako společnost nabízíme. Veškeré kontakty a služby jsou nezměněny, pouze doplněny. Pokud mají firmy stroj pořízený od 4ISP s.r.o. a je v záruce, 4ISP se o záruku postará, jen již kolegové přijedou jménem firmy FIT Eurazio. Bylo nalezeno takové řešení, aby naši zákazníci nebyli administrativně zatíženi. Budou se o ně starat i nadále stejní technici, rovněž administrativa se nemění,“ dodává Petr Tůma.  

Společně silnější

Díky spojení 3D technologií, laserů a frézek dokáže nyní FIT EURAZIO perfektně rozšířit portfolia obou společností a nabídnout řešení na mnoho situací, které jsou pro podnikání klíčové. Nově budou poskytována speciální zařízení, unikátní nástroje nebo zakázkově vyrobené držáky. Firma nabídne technické kurzy. Pokud firmy dovezou stroj čínské výroby a výrobce nekomunikuje nebo nedovede dostatečně rychle reagovat na závady nebo je výkon takového stroje již nedostatečný a je potřeba modernizace, FIT EURAZIO, disponující týmem zkušených techniků a sklady plný náhradních dílů pro tato zařízení, pomůže danou věc vyřešit.  Nebo pokud firmy potřebují vyrábět, ale očekávaný objem výroby není dostatečný pro drahou formu nebo výsekový nástroj, nabídne jim řešení.

Role Eurazio centra nabývá na významu

Eurazio Center je moderní budova plná technologických zařízení. Do Eurazio Centra přijíždí zástupci průmyslových firem, reklamních agentur, ale i drobných podnikatelů, jako jsou truhláři či zámečníci nebo také škol a mnoha dalších odvětví, aby testovali dovednosti moderních technologií před jejich pořízením. V Eurazio centru je jeden hlavní nájemce, tím je technologický a prodejní nástupce 4ISP s.r.o. firma FIT EURAZIO s.r.o. a také zde sídlí menší subjekty napojené na laserové, CNC či 3D technologie. Eurazio naleznete v Modleticích u Prahy, na křížení D1 a pražského okruhu.

Co vše lze společně ve FIT EURAZIO vyrobit a realizovat

Do aditivní výroby, které lze ve FIT EURAZIO realizovat patří možnost 3D tisku, možnost využití laserového tavení (LM), tavení elektronovým paprskem (EBM), prototypová výroba navařováním drátu (WAAM), plnobarevný 3D tisk z plastu, selektivní laserové svařování (SLS), stereolitografie (SLA), polyJet (FLT), binder Jetting - lepení prášku nebo gelový 3D tisk (GDP).

Do konvenční výroby pak vstřikování plastů, vakuové lití, odlévání polyamidu, RIM - Reakční vstřikování termosetových plastů, frézování, laminování, výroba nástrojů.

Kdo je FIT Additive Manufacturing Group

FIT Additive Manufacturing Group – FIT a.g., sídlící v Německém Parsbergu, má za sebou 25 úspěšných let na trhu s profesionálním 3D tiskem, a to napříč všemi obory (prototypy, nenahraditelné součástky, zdravotnictví, vrcholový sport, automotive atd.). V současnosti se rozhodli posílit svou roli také ve Střední a východní Evropě. Fit a.g. se spojilo se 4ISP s.r.o. a pod novým názvem společnosti FIT EURAZIO s.r.o. spojují 3D tiskové a laserové technologie do celku, který bude udávat nový směr průmyslu a služeb.

Produkty FIT EURAZIO:

Laserové řezací stroje na kovové i nekovové materiály / vláknové řezací lasery - více než 20 typů ve více než 200 konfiguracích, laserové značící stroje na kovové i nekovové materiály – více než 10 typů ve více než 30 konfiguracích, CNC obráběcí frézky na nekovové materiály a měkké kovy v provedení profi a hobby – více než 10 typů s velkými možnostmi konfigurací, CNC komponenty pro sestavování CNC strojů, výrobních linek a dalších zařízení (motory, vedení, vřetena, vozíky a mnoho dalších komponent),  3D tiskárny a profesionální 3D tisk ve spolupráci s firmami Varmego s.r.o. a FIT a.g., CCTV bezpečnostní kamerové systémy pro průmyslové objekty i rodinné domy, výroba v oblasti zakázkového řezání a značení na všech typech strojů umístěných v předváděcím centru (trvale předvádíme více než 30 strojů z našeho sortimentu), servisní centrum pro CNC stroje a lasery nejen námi dodávané. Konečné zpracování je klíčové pro funkčnost výrobku, je nutné pracovat profesionálně a vždy zvolit správnou metodu dokončovací fáze dle zvoleného materiálu, potřeb zákazníka a užití výrobku. Možností je nespočet a vždy se proto volí individuálně podle konkrétního produktu. https://fit.technology/post_processing_en.php.