Kvalitní příprava šetří čas i peníze

publikováno:
autor:
Ing. Jiří Herian Ing. Jiří Herian

Rozhovor s Ing. Jiřím Herianem, obchodním ředitelem Konecranes and Demag s. r. o.

Jaké jsou dopady poruchy jeřábové techniky?
Podle našich zjištění muselo celých 20 % firem v posledním roce zastavit celou svou výrobu nebo její část kvůli poruše jeřábu či kladkostroje. Průměrné hodinové náklady takové odstávky vyjdou podle průzkumů firmu na 170 000 korun. Snadno se tedy přerušení výroby prodraží v řádu milionů.

Lze tomu zabránit?
Zabránit nenadálým výdajům lze nejen pravidelným servisem a údržbou zdvihacích zařízení, ale již v okamžiku, kdy zákazník o pořízení nového jeřábu teprve uvažuje. Kvalitně navržený projekt ušetří náklady nejen při stavebních pracích a instalaci celé technologie, ale dokáže významným způsobem prodloužit i životnost samotného jeřábu.

Naše firma disponuje nejen celosvětovým know-how, ale díky vlastnímu (in house) konstrukčnímu oddělení dokážeme pomoci zákazníkům zorientovat se v „džungli“ evropských i tuzemských norem a poskytnout tak odborné poradenství již v prvních fázích konstrukčních příprav. Pokud zákazník spolupracuje s externími architekty, propojíme se s nimi a poskytneme veškeré informace tak, aby si zákazník byl jistý, že příprava ze strany projektanta bude perfektní a při samotné instalaci jeřábu se na stavbě nebudou řešit nenadálé komplikace, nebudou vznikat prostoje a náklady za vícepráce.

Další náklady firmám často vznikají díky chybnému výpočtu zatřídění jeřábu…
Je to tak. Naše konstrukční oddělení dokáže získat nezbytné vstupní informace a předat zákazníkovi správné výpočty. Pokud je výpočet zatřídění jeřábu špatný, zkracuje se životnost takového zařízení i o několik let a zákazník tak musí vynaložit další nemalé prostředky na opravy či náhradní díly během provozu jeřábu. Základní poradenství poskytujeme našim zákazníkům zdarma a rozhodně se vyplatí věnovat čas kvalitní přípravě celého projektu. Ve finále šetří čas i finanční prostředky.

Související články