Představujeme členy czBIM

V rámci pravidelného „seriálu“ představujeme v časopise Konstrukce další čtyři zástupce z řad kolektivních členů Odborné rady pro BIM.

iQservices (www.iqservices.eu)

Společnost iQservices je autorizovaným prodejcem 3D skenerů Faro na Slovensku i v České republice a nabízí svým zákazníkům poradenství a servis v oblasti terestriálního laserového skenování a zpracovaní mračen bodů do podoby 2D výkresové dokumentace resp. 3D CAD modelů objektů. Jedná se hlavně o zaměření a dokumentaci budov, průmyslových objektů, ocelových konstrukcí, potrubních mostů, výrobních zařízení v různých CAD formátech (součástí dokumentace potrubních mostů jsou samozřejmostí také izometrické výkresy potrubí a 3D modely ocelových konstrukcí ve formátu SDNF). Zárukou kvality jsou dlouholeté zkušenosti v daném oboru, které sahají až do roku 2002. Od tohoto roku se této problematice specialisté v iQservices věnují nepřetržitě.

TKP geo s. r. o. (www.tkpgeo.cz)

Společnost TKP geo s. r. o. má dlouholetou tradici v oblasti geodézie a geoinformatiky. Více než dvacet let působila na trhu v rámci firmy GEFOS a. s., jedné z největších firem ve svém oboru v České republice. V roce 2018 došlo k rozdělení firmy a vzniku nové společnosti TKP geo s. r. o., které zákazníkům přináší především tradici, kvalitu a profesionalitu. Společnost poskytuje služby na území celé České republiky, má čtyři stálá pracoviště (v Českých Budějovicích, Jaderné elektrárně Temelín, Táboře a Brně) s 80 technicky vysoce kvalifikovanými zaměstnanci. TKP geo s. r. o. má velké zkušenosti se zvládáním nových trendů v oblasti využití moderní měřické a výpočetní techniky i ve zpracování, využívání a publikování geografických dat. Společnost TKP geo s. r. o. prošla v roce 2018 recertifikačním procesem a obnovila Certifikát systému managementu kvality dle ČSN EN ISO 9001:2016, Certifikát systému environmentálního managementu podle ČSN EN ISO 14001:2016 a Certifikát systému managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci podle ČSN OHSAS 18001:2008.

SUDOP GROUP a. s. (www.sudop‑group.cz)

Společnost SUDOP GROUP a. s. představuje spojení dlouholetých tradic v oblasti projektové a inženýrské činnosti s novými podnikatelskými aktivitami. Jde o skupinu firem, které působí v různých sférách a jejichž činnosti spolu v mnoha případech vzájemně souvisí nebo se doplňují. Původní projektová činnost je dnes soustředěna do několika dceřiných společností, které působí v oblasti dopravní infrastruktury, občanské a bytové výstavby, energetiky, výpočetní techniky a telekomunikací, ekologických staveb a geotechniky. SUDOP GROUP a. s. zaujímá i výraznější postavení jako developer, a to jak komerčního, tak i rezidenčního developmentu. Aktivně působí při vytváření a rozvíjení nových projektových záměrů a vyhledává vhodné investiční příležitosti v oblasti komerčních nemovitostí i bytové výstavby. Firmy ze skupiny jsou rovněž aktivní v realitní činnosti, údržbě a správně nemovitostí a zdravotnictví.

VARS BRNO a. s. (www.vars.cz)

VARS BRNO a. s. je technologická firma nabízející inovativní a chytrá řešení pro dopravní telematiku, správu majetku a GIS. Jádrem těchto řešení jsou softwarové aplikace odrážející nejnovější trendy v oblasti informačních technologií a zákazníkům přináší zcela nové možnosti za vysoce konkurenčních podmínek. VARS BRNO a. s. poskytuje rovněž navazující služby – konzultace, návrh řešení, přizpůsobení a vývoj, implementaci, 24/7 podporu a školení. Mezi nejvýznamnější klienty patří Ministerstvo dopravy, plavební a technické správy, krajské úřady a města, dopravní a výzkumná centra, projektanti a další. VARS BRNO a. s. je součástí jedné z nejvýznamnějších nadnárodních skupin VINCI Energies.

Související články

Aktuálně

Blíží se uzávěrka pro přihlašování děl do 8. ročníku České ceny za architekturu. Pospěšte si!

Přihlášku je možné podat do 13. dubna 2023 prostřednictvím online formuláře, a to bezplatně.

O vítězství v nejprestižnější tuzemské architektonické soutěži letos rozhodne Winy Maas, Taba Rasti, Joakim Lindmarker, Gilma Teodora Gylytė, Maike van Stiphout, Deyan Sudjic a Oliver Sadovský.

Tagy

Kalendář akcí