Členové czBIM se představují

Pokračujeme v představování kolektivních členů Odborné rady pro BIM. I v roce 2019, navazujeme na seriál, ve kterém chceme postupně představit všechny členy czBIM.

CAD Studio s. r. o. (www.cadstudio.cz)

CAD Studio s. r. o. je největším středoevropským partnerem společnosti Autodesk. Dodává CAD/CAM/CAE, GIS/FM a PDM/PLM řešení pro strojírenství, stavebnictví a architekturu, mapování, liniové stavby, 3D vizualizace, správu dokumentů a správu majetku. Historie společnosti sahá již do roku 1991. CAD Studio je držitelem nejvyššího statusu Autodesk Platinum Partner, je autorizovaným školicím a konzultačním partnerem Autodesku, členem Autodesk Developer Network a podílí se na lokalizacích produktů Autodesk do češtiny. CAD Studio je součástí skupiny AutoCont.

GEO‑5, spol s r. o. (www.geo5.cz)

GEO‑5 se etablovala už v roce 1993 jako geodetická kancelář. V posledních letech, kdy se nejen ve stavebnictví, ale i v geodetické praxi mění zavedené tradiční postupy, které nahrazuje využívání digitálních technologií, společnost GEO‑5 neustrnula ve vývoji. Naopak GEO‑5 využívá v praxi při zaměřování staveb 3D laserové skenování, 3D modelování staveb založené na principech metody práce BIM. BIM pro GEO‑5 neznamená budoucnost, jedná se o současnost, protože zaměřování a následná pasportizace budov formou 3D/BIM modelu stávajícího stavu je v GEO‑5 každodenní praxe již dnes.

DEKSOFT (www.deksoft.eu)

DEKSOFT je softwarová divize společnosti DEKPROJEKT s. r. o. DEKSOFT je webový portál, jehož hlavním zaměřením je vývoj a správa výpočetních webových aplikací (programů) pro stavebnictví, zejména pro oblast energetiky, tepelné ochrany budov, TZB a BIM. Kvůli prodeji některých programů do zahraničí nahradila původní doménu www.stavebni‑fyzika.cz doména www.deksoft.eu. Portál pro odbornou veřejnost je dostupný také z domén www.deksoft.cz a www.deksoft.sk.

RTS, a. s. (www.rts.cz)

Akciová společnost RTS je český producent kvalitních softwarových informačních systémů pro oblast stavebnictví od řízení stavební výroby až po komplexní ERP systém. Společnost dlouhodobě dodává pro veřejnou i privátní sféru Cenovou soustavu RTS pro oceňování stavebních prací a poskytuje služby spojené s administrací veřejných zakázek. Produkty a služby naší společnosti dnes využívá více než 10 000 firem od drobných podnikatelů, investorů, projekčních kanceláří, státní správy až po velké stavební společnosti. Své služby poskytují již více jak 25 let.

Související články