Potřebujete při výstavbě rychle reagovat na změnu zadání, vadný díl, nepřízeň osudu nebo potřebujete připravit ocelovou konstrukci pro montáž?... Máme řešení

Vláknové lasery na showroomu Vláknové lasery na showroomu

Společnost FIT EURAZIO s.r.o. nabízí na svých laserech řezání ocelových profilů, trubek i plošného materiálu. Všechny ukázkové stroje máme pro naše zákazníky neustále v pohotovosti a vykrýváme tak i jejich případné výpadky dodávek i kompletní objednávky. Jsme schopni řezat trubky a profily od průměru 30 do 150 mm při tloušťkách 1 až 5 mm a délce až šest metrů, plechy od 0,2 do 15 mm (od září letošního roku do 20 mm) v materiálech nerezová a černá ocel, měď, pozink a mosaz.

V posledních několika měsících se ukázalo, že je neekonomické, aby naše vláknové lasery, které slouží především jako ukázkové či testovací stroje pro naše klienty, nebyly naplno použity. S plánem na využití zázemí showroomu FIT Eurazio, čili komfortu neustálého servisního zázemí a možnosti provozního užití nejmodernějších strojů, přišel jeden náš kolega, který si v první fázi proklestil cestu zakázkovou výrobou. Dnes jsou již do procesu zapojeni tři kolegové a hledáme další.

V současné době jsme schopni realizovat jednorázové (kusové) zakázky, ale taktéž opakované či velké série. Stále častějšími objednateli služeb jsou stavební a vývojářské firmy, výrobci prototypů (například formulí) či dodavatelé reklamních služeb (tabulí).

Nejlepší referencí je vždy přímá zkušenost z praxe, proto nikdy neprodáme zákazníkovi stroj, aniž by si jej sám vyzkoušel a zkusil si tak, co stroj opravdu umí, v jakém čase a kvalitě. I proto otevíráme Eurazio centrum, kde Vás rádi uvidíme, třeba i na výstavě Fyzikálních jevů Technického muzea v Brně, nebo při vybírání stroje k pořízení či zapůjčení do výroby.

Je samozřejmě možné přímo na místě nařezat Vámi považované ocelové dílce. Aktuálně zaznamenáváme například zvýšenou poptávku na pergoly nebo konstrukce výtahů, čili jde o obrovské množství jackelů. U nás přímo uvidíte, jak množství kompletních polotovarů připravených na našich strojích přibývá. Každý kus je precizně vyroben tak, jak si zadavatel přeje, i přesto, že na dlouhých profilech někdy správné odladění zabere čas. Vzhledem k cenám materiálu platí více než dříve: „Dvakrát měř, jednou řež.“

Stále častěji se nyní setkáváme nejen s požadavkem na dodávky polotovarů, ale i hotových výrobků. Třeba v okamžiku, když u klienta dojde k poruše na jeho výrobním zařízení a on hledá sice nouzové, ale přitom profesionální řešení. I proto v poslední době v prostorách FIT Eurazio vzniklo například logo firmy na objekt sídla, reliéf nad vstupní dveře, pracovní deska do karavanu, dále pak těsnění a ucpávky prostupů, vycpávky a izolace nebo prostě designové doplňky či třeba i precizně připravené díly konstrukce pro generátor. Samozřejmostí je balení a zajištění transportu.

Stroje v našich halách umí ohýbat a leštit, k dispozici je i bruska pro úpravy povrchů, i když laserové řezání v mnoha případech vlastně nepotřebuje pro další výrobu brousit či srážet hrany. Řez laserem je totiž čistý.

Máme k dispozici pět typů CO2 laserů. U nás nechybí ani tříosá fréza nebo značkovací laser pro jemný popis kovových i nekovových dílů. Osobní návštěva a spolupráce s námi určitě stojí za to, vše lze taktéž objednat online.

Ing. Dagmar Smrčinová, Ph.D.
dagmar.smrcinova@eurazio.eu
FIT Eurazio s.r.o.