Střešní substráty Florcom od firmy BB Com

ČSOB Hradec Králové – rozprostření prvních m3 střešního substrátu Florcom… a postupně přibude ještě dalších 3 000 m3 ČSOB Hradec Králové – rozprostření prvních m3 střešního substrátu Florcom… a postupně přibude ještě dalších 3 000 m3

Zelené vegetační střechy a stále více i ozeleněné fasády či stěny jsou trendem doby. Pomáhají zkvalitnit životní prostředí v našem okolí a jsou při současném masivním úbytku půdy v důsledku komerční a bytové výstavby jednou z cest udržitelnosti. Ozeleněné střechy zadržují vodu, ochlazují budovy i jejich okolí, fotosyntézou zeleně mění CO2 na kyslík a samozřejmě také zvyšují estetickou hodnotu stavby. Díky celostátním dotačním titulům Nová zelená úsporám, ale také díky podpoře stále se zvyšujícího počtu místních samospráv, se realizace zelených střech stávají cenově dostupné pro širokou veřejnost.

BB Com s. r. o. je předním výrobcem profesionálních substrátů od roku 1997 a substráty pro zelené střechy vyvíjí a zdokonaluje již 19 let. Firma se snaží co nejlépe přizpůsobit poptávce „z terénu“ – od realizačních zahradnických firem, od projektantů a architektů, ale současně s tím dodává pouze substráty, kde je jistota jejich kvality a dlouhodobé funkčnosti.

Společnost proto používá jen ty nejkvalitnější suroviny, které předem testuje v laboratořích i na zkušebních střechách. Používá pouze české materiály a recykláty. Ty spolehlivě svými vlastnostmi nahradí např. pemzu či lávu, které se používají při výrobě střešních substrátů v zahraničí, tzn. hlavně tam, kde se těží. BB Com nepřeváží do Česka materiály na dlouhé vzdálenosti a tím také zbytečně nezvyšuje uhlíkovou stopu při výrobě a dopravě na místo realizace. Navíc podporuje české dodavatele.

ZELENÉ STŘECHY PRO ČSOB

V metodice FLL i českých Standardech pro navrhování, provádění a údržbu zelených střech jsou důležité parametry, kterých se firma drží a možná i proto jsou jejich střešní substráty na těch nejprestižnějších stavebních projektech posledních let. Pro ČSOB šlo o dodávky pro NHQ (Radlická, Praha, 2007), SHQ (Výmolová, Praha, 2018 – 2019) a aktuálně nejnovější budovu HHQ (Collinova, Hradec Králové, 2020 – 2021).

FLORCOM

Střešní substráty Florcom se dodávají hlavně balené v Big Bagu a ještě častěji silocisternami s technologií pneumatické dopravy a vyfoukáním na místo určení. Dodávka substrátů silocisternami s foukáním má stále větší oblibu. Je to hlavně proto, že lze na střechu substrát dostat v krátkém čase a navíc bez nutnosti použití další techniky, čili bez dalších nákladů na jeřáb a pracovníky. Vyfoukáním do vzdálenosti okolo 85 metrů lze dopravit, ale také zároveň rozprostřít, 43 m3 substrátu za 2,5 hod. Také proto firma loni technický park posílila o další soupravu s výkonnou silocisternou a může tak vyhovět více poptávkám současně. Na velkých projektech, jako byla např. stavba ČSOB, byla společnost schopná dodávat 860 m3 týdně, což proti dodávce jeřáby výrazně kompletní dodávku zelené střechy urychlilo.

BB Com s. r. o.
www.bbcom.cz

Související články