2/2020

Všechno je jinak…

Rocková kapela Kabát v jedné ze svých písní vznáší otázku: Kdo ví, jestli jsou na Měsíci vůbec nějaké stopy, ptá se taktéž, jaký sval to Zemí otáčí, poukazuje na to, že děti na stráních hledají fialové krávy a že se šetří s pravdou asi proto, aby zbyla. Prostě, podle jejich písně je VŠECHNO JINAK… Stačilo pár týdnů či měsíců a náš svět se změnil díky viru, který se nesmazatelně zapíše do moderních dějin lidstva a ekonomiky. Bohužel zřejmě negativně.

O tom, kdo za to může, komu to nakonec prospěje, slýcháváme a čteme kilometry zaručených zpráv, až se člověk diví, kolik je mezi námi profesorů, hygieniků, ekonomů či dobře informovaných tajných agentů. Uchopitelným faktem jsou bohužel čísla o očekávaném propadu průmyslu, stavebnictví a strojírenství. Nemá asi cenu ty cifry komentovat, protože mohou být ještě děsivější nebo naopak třeba mírně přívětivější. Ale to se ukáže v následujících několika měsících.

Kolegové ve vydavatelství mi říkali, abych i přesto zkusil napsat něco pozitivního. Jako zástupci firmy, která musela přesunout několik svých tradičních prestižních odborných konferencí či seminářů na podzim (i zarytí ateisté v našem týmu vzývají vyšší síly, aby to vyšlo) jsem si v první fázi říkal, že to snad ani nejde.

Nicméně, zkusím to… Chceme být odborným médiem, které bude dále přinášet informace o tom, že české a slovenské stavebnictví má svou vysokou úroveň, přinášet informace o novinkách na trhu, budeme ještě intenzivnější přibližovat chystané projekty a investice. Více posílíme informační úroveň našeho tištěného časopisu, ale ještě větší důraz budeme klást na naše on-line vydání, ať již jde o stále populárnější web, Newsletter, solidní reakce máme na náš profil na sociální síti. Osobně pak již pár týdnů ležím v knihách a studuji výhody digitalizace, automatizace, robotizace, BIM pro stavebnictví, v našich mediálních podmínkách pak šprtám pojmy jako Webcast (broadcast), Podcast… Chystáme prostě novinky a věřím, že již brzy nabídneme klientům alternativní prostory pro sdělení informací ve formě např. Webinářů či Workshopů. Vše by mohlo klientům usnadnit a zefektivnit jejich sdělení směrem k potenciálním klientům. Co se týče konferencí, pak možná nastává okamžik vážně se zabývat pojmy jako jsou Virtuální konference či Virtuální veletrh, kdy si poslechnete přednášku spíkra třeba ze své kuchyně, stánek partnera navštívíte vzdáleně a díky 5G a stále intenzivněji se vyvíjejícím technologiím si na dálku dokonce bezpečně potřesete pravicí se zástupcem vystavující firmy. Možná toto snad bude pozitivem toho „hnusu“, který létá ve vzduchu. Kéž by toto vše bylo „pouhým“ doplněním a rozšířením našich služeb pro vás, protože osobní kontakt a obchodní jednání třeba u půllitru dobrého piva zatím ještě ničím nahradit nejde.

Za celý tým Konstrukce Media vám děkuji za podporu a věřím, že to vše společně překonáme. Nechť se vás drží zdraví.

S pozdravem VIRU ZMAR!

Ing. Stanislav Cieslar
šéfredaktor časopisu KONSTRUKCE
cieslar@konstrukce‑media.cz

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na predplatne.konstrukce-media.cz, nebo kontaktujte paní Moniku Odstrčilovou, DiS.:

e-mail: odstrcilova@konstrukce-media.cz
T +420 597 317 578
M +420 733 530 695

Obsah