4/2021

Konstrukce doznají rekonstrukce

Ano. I časopisy čas od času potřebují přebudovat. Přemyslet, přerýsovat, přeprojektovat. Reagovat na nové trendy, prostě modernizovat. My sami jsme si s touto proměnou dávali na čas. Nepropadneme každému tendenčnímu směru hned poté, co ho vidíme u sousedů. Před řadou měsíců jsme si však definitivně řekli, že by to na stránkách tohoto časopisu chtělo změnu.

Jsme jako vy. Když se do něčeho pustíme, jde nám o kvalitu a perfektní zpracování. Od příštího čísla se tak můžete těšit na celou řadu nových rubrik. Na aktuální zprávy z prostředí firem, které projektují a staví významné objekty nebo inovují své produkty či technologie. Na fotoreportáže i reportáže z terénu, ve kterém zrovna vznikají nebo se rekonstruují pozoruhodné projekty. Na rozhovory k aktuálnímu dění s lidmi, kteří jsou jeho součástí. Na názory a komentáře projektantů a stavařů, kteří jsou ochotni podělit se o své zkušenosti i nápady. Na články o materiálech a technologiích, o projektování, konferencích a školeních.

Zároveň jsme se rozhodli otevřít dveře pro vás, naše čtenáře. Budete-li se chtít jakkoli zapojit do obsahu, vždycky si rádi přečteme váš e-mail ve schránce info@konstrukce-media.cz a odpovíme vám.

Rekonstrukci Konstrukcí jsme pojali odvážně, avšak s citem k původnímu. Proto zachováme rubriky, které u vás vždy měly největší úspěch: realizace staveb, rekonstrukce a sanace, rozsáhlé články na velká témata.

Zůstává i to, co je skoro hlavní: naše chuť přinášet vám jedinečný a zajímavý obsah, který inspiruje, vzdělává a pomáhá zůstat v obraze. Budeme rádi, když zůstane i to skutečně hlavní: vaše věrná přízeň, za kterou je právě zde na místě ze srdce poděkovat.

Vážení čtenáři, držíte v rukou poslední číslo, které stojí na původním půdorysu. Jak je asi znát z předchozích řádků, připravovali jsme ho s určitou nostalgií, a tak jsme si dali opravdu záležet. S Karlem Volfem, obchodním ředitelem Metrostavu, jsme si povídali o budoucnosti jednotlivých stavebních segmentů. Dále se zaměřili na modernizaci a inovaci plavební komory Vodní dílo Gabčíkovo, na níž se podílela řada významných firem a na stavbu regionální centrály ČSOB v Hradci Králové.

Přeji vám klid na čtení a těším se, až k vám promluvím ze stránek příštího čísla. Věřte, že těšit se můžete i vy.

S díky a v úctě

Dagmar Paličková
výkonná ředitelka vydavatelství
KONSTRUKCE Media

Předplatné

Časopis KONSTRUKCE si můžete objednat na www.konstrukce-media.cz, nebo kontaktujte paní Moniku Odstrčilovou, DiS.:

e-mail: odstrcilova@konstrukce-media.cz
T +420 597 317 578
M +420 733 530 695

Obsah